بهترین کود تقویت پیاز زعفران

کود تقویت پیاز زعفران

تقویت پیاز زعفران نقش کلیدی در کیفیت محصول نهایی دارد. طبیعتا هرچه پیاز قوی‌تر باشد، زعفران تولیدی مرغوب‌تر خواهد بود. یک خبر خوب! خوشبختانه راه های زیادی برای افزایش کیفیت زعفران وجود دارد.پیشنهاد ما به شما استفاده از کود تقویت پیاز زعفران است. در این مقاله قصد داریم تا اهمیت تقویت پیاز زعفران و روش های تحکیم آن را توضیح داده و درنهایت بهترین کود تقویت پیاز زعفران را معرفی کنیم. تا پایان این گفت و گو با ما همراه باشید.

درباره پیاز زعفران

پیاز زعفران یک غده تک جنسیتی و بخشِ عقیم گیاه زعفران است. پس از اتمام فصل برداشتِ گل‌های زعفران، پیازهای زعفران تقسیم می‌شوند. در طی تقسیم فرآیند تکثیر یا همان بچه‌زایی را طی می‌کنند.در فصل بچه‌زایی زعفران از یک پیاز مادر 2 تا ۵ پیاز دختری ایجاد می‌شود. هر کدام از پیازهای زعفران که شرایط لازم برای گلدهی را دارند در سال آینده گل خواهند داد. یکی از این شرایط درشت بودن پیاز دختری است.درشت بودن پیازهای دختری به معنای برخورداری از منابع غذایی کافی است. همچنین عواملی مانند تغذیه خاک، رسیدگی به مزرعه، رعایت زمان دقیق آبیاری و رعایت اصول کشت در درشت و باکیفیت شدن پیازهای دختری زعفران نقش دارد.در ضمن در فرآیند تقسیم پیاز مادری، این بخش از گیاه عناصر غذایی که منبع انرژی خود است را به پیاز های دختری که قبل‌تر تقسیم شده‌اند، منتقل می‌کند. پس از فرآیند تقسیم و ایجاد پیازهای دختری، پیازهای مادری از بین می‌روند.  

علت کوچک بودن پیاز زعفران

عدم تقویت به موقع پیاز مادری، دلیل اصلی ریز بودن پیازهای زعفران است. این شرایط همچنین باعث عدم گلدهی زعفران می‌شود. پیازهای زعفران که با عنوان پیاز دختری نیز در میان کشاورزان شناخته می‌شود به ویژه در سال‌های دوم و سوم ریزتر خواهد شد.پیازهای دختری ممکن است حتی از نظر گلدهی نیز دچار چالش شوند. البته همه این شرایط منفی در صورت عدم تغذیه به موقع پیاز مادری رخ می‌دهد.

اهمیت استفاده از کود تقویت پیاز زعفران در افزایش کیفیت محصول

این مشکل بسیار رایج است که کشاورزان پیاز مادر را تقویت نمی‌کنند. در این شرایط پیاز مادر با کمبود منبع انرژی یا همان مواد غذایی موردنیازش مواجه می‌شود. وقتی پیاز مادر منبع انرژی ندارد، نمی‌تواند به درستی تقسیم شود. در نتیجه پیازهای دختری کاملا ریز و رشد نیافته خواهند بود.

اهمیت تقویت پیاز زعفران

بر اساس بررسی‌های انجام گرفته حدود 40 تا 80 درصد از رشد زعفران به کیفیت کوددهی و حدود ۱ تا ۱۰ درصد از آن به نحوه آبیاری بستگی دارد. از آنجاییکه عدم تکثیر زعفران صرفاً به دلیل عدم توانایی پیاز آن است، تقویت پیاز زعفران از عوامل مهم در تولید آن است و عملکرد نهایی به سلامت و اندازه پیاز بستگی دارد.به علاوه زعفران یک محصول چند ساله محسوب می‌شود، با کودهای آلی سازگاری بیشتری دارد. کود حیوانی نوعی کود آلی است که در درشت شدن پیازهای زعفران نقش اساسی دارد.

روش تقویت پیاز زعفران

تقویت صحیح و به موقع پیاز زعفران اهمیت زیادی دارد. اگر کوچکترین اشتباهی در این کار صورت گیرد، نتیجه آن طور که انتظار دارید، نخواهد شد. یعنی ممکن است حتی به جای اینکه پیازهای دختری درشت‌تری داشته باشید، تعداد این پیازها بیشتر شود. تقویت پیاز زعفران شامل دو مرحله مختلف است:

  • آبیاری بوسیله کود زاج آب

این بخش از تقویت پیاز زعفران خود شامل دو مرحله آبیاری است. مرحله اول آبیاری پیاز زعفران در هنگام کاشت انجام می‌شود و مرحله دوم پس از پایان گلدهی این گیاه است.

تقویت پیاز زعفران و بهبود گلدهی

پس از پایان گلدهی زعفران، این گیاه پتانسیل بالایی برای جذب عناصر مغذی موجود در آب دارد. در واقع در این زمان بخشی از ریشه زعفران در سلامت کامل قرار دارد و عناصر آب را جذب گیاه می‌کند.البته آبیاری در این مرحله با استفاده از کود زاج آب انجام می‌شود. به این ترتیب ریشه‌های گیاه عناصر غذایی موجود در کود زاج آب را به خوبی جذب می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر برایبهترین کود زاچ آب زعفرانپیشنهاد می‌کنیم مقاله آن را حتما مطالعه کنید.

  • محلول‌پاشی

دو هفته بعد از آبیاری دوم، محلول‌پاشی زعفران انجام می‌شود. در این زمان گیاه زعفران عملا دیگر ریشه‌ای ندارد. به همین دلیل لازم است عناصر غذایی موردنیاز گیاه را از طریق برگ‌ها به آن برسانید. کوددهی برگ‌های گیاه از طریق محلول‌پاشی و در 2 تا 4 مرحله انجام می‌شود.

بهترین و مناسب ترین کود تقویت پیاز زعفران

بهترین کود درشت شدن پیاز زعفران، محصولی است که همه نیازهای این گیاه حساس را برآورده کند. فسفر، نیتروژن معدنی و پتاسیم سه عنصر اصلی برای کوددهی پیاز زعفران است.برای اینکه کود تقویت پیاز زعفران را شناسایی کنید، لازم است به نوع خاک و مواد غذایی و عناصر موجود در آن، محل کشت و نیازهای آن توجه کنید. گاهی حتی لازم است نمونه‌گیری و بررسی‌های آزمایشگاهی بر روی خاک انجام شود. اما به طور کلی دو نوع کود برای تقویت پیاز زعفران وجود دارد:

  • کود شیمیایی برای زعفران

این نوع کود بعد از اولین آبیاری پیاز زعفران اعمال می‌شود. کود شیمیایی شامل؛ ۱۵۰ کیلوگرم کود اوره، ۱۰۰ کیلو گرم کود فسفات و ۵۰ کیلوگرم کود پتاس به ازای هر هکتار زمین است.این کود در مرحله سله شکنی یا همان چهار شاخ زدن با خاک مخلوط می‌شود. کود شیمیایی مواد مغذی اصلی مانند نیتروژن، فسفر و پتاسیم و عناصر مغذی فرعی مورد نیاز پیاز زعفران را تأمین می‌کند.اما از آنجایی که در ساخت این نوع کود ها از علم و تکنولوژی روز استفاده نشده است، داشتن معایب و حتی مضرات این کود کاملا قابل انتظار است.

تاثیر روش کوددهی مناسب بر افزایش کیفیت زعفران

کود‌های شیمیایی می‌توانند با تغییر PH خاک، به گیاه زعفران شما آسیب برسانند. کود های جنریت با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی ها، به طور ایمن، مواد مورد نیاز بیشتری را برای گیاهتان را فراهم می‌کند.

  • کود حیوانی برای زعفران

کود حیوانی تخمیر شده که بدون تخم علف‌های هرز تهیه می‌شود، یک نوع از کود تقویت پیاز زعفران است. این نوع کود در سراسر سطح مزرعه زعفران از سال اول به بعد و قبل از آبیاری اول به کار گرفته می‌شود.علاوه بر این کوددهی، پیازها نیاز به یک پوشش گرم دارند. یک نوع دیگر از کود حیوانی تقویت ریشه زعفران کود گاوی پوسیده است. مقدار این نوع کود در هر هکتار ۲۸ تن است.کود حیوانی برای گیاه زعفران می‌توند خطراتی را به همراه داشته باشد؛ از جمله ی این معضلات، تغییر ph است؛ و همچنین به دلیل عدم ضد عفونی، این کود مکانی راحت برای رشد انواع قارچ ها و آفت ها می‌باشد. اما چاره چیست؟شما  می‌توانید مواد مورد نیاز گیاهتان را با استفاده از کود جنریت به گیاهتان برسانید و اطمینان حاصل فرمایید که مواد مغذی بدون هیچ آسیبی به خاک یا گیاهتان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تهیه بهترین کود مخصوص زعفران

جهت تهیه انواع کودهای شیمیایی مورد نیاز برای کشت زعفران و همچنین مشورت با بهترین کارشناسان، شما می‌توانید از طریق وب سایت نیاز گیاهان اقدام کنید. ما در این مجموعه در تلاشیم تا سفارش شما را در کمترین زمان ممکن و با بسته بندی کاربردی به دستتان برسانیم.

سخن نهایی

  • تقویت پیاز زعفران با استفاده از کود مناسب می‌تواند محصول نهایی را از نظر کیفیت و کمیت چند درجه ارتقا دهد. همچنین دلیل اصلی ریز بودن پیازهای زعفران تقویت نکردن به موقع پیاز مادری است.
  • طبق تحقیقات حدود 40 تا 80 درصد از رشد زعفران به کیفیت کوددهی بستگی دارد پس باید در انتخاب کود مناسب نهایت دقت را داشته باشید.
  • تقویت پیاز زعفران به 2 روش آبیاری با کود زاج آب و محلول پاشی صورت می‌گیرد.
  • کودهای شیمیایی و حیوانی هرکدام به نوبه خود خطراتی را به همراه دارد. اما پیشنهاد ما به شما استفاده از کودهای جنریت است که نه تنها ضرری برای گیاه شما  ندارد، بلکه با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی ها، به طور ایمن، مواد مورد نیاز بیشتری را برای گیاهتان را فراهم می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 4

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها