نقد و برسی کامل کود جلبک دریایی برای انواع درختان

کود جلبک دریایی برای درختان میوه، کودی ارگانیک است که می‌توان آن را منشا بسیاری از مواد مورد نیاز درختان دانست.

کود جلبک دریایی برای انواع درختان جزء کودهای ارگانیکی است که از عصاره جلبک دریایی حاصل شده و برای تهیه آن از هیچ نوع اسید یا حلال سوزاننده استفاده نمی شود. این کود مواد مغذی مثل انواع پروتئین، 70 نوع هورمون رشد، آمینواسیدها و عناصری مثل کلیسم، بور، آهن و بسیاری مواد مغذی دیگر را برای درخت تأمین می کند؛ البته به شرطی که از نوع باکیفیت آن استفاده شود که عصاره خالص جلبک آسکوفیلوم نودوسوم در آن بوده که قابلیت جذب خیلی بالایی دارد و همچنین ماندگاری آن نیز بسیار بالا است.

کود جلبک دریایی برای انواع درختان

در جهانی که استفاده از کودها و سموم شیمیایی به بالاترین حد خود رسیده است شاید یکی از راه‌های نجات انسان‌ها، استفاده از کودهای ارگانیکی باشد که بطور مستقیم از طبیعت استخراج شده‌اند. بنابر ارگانیک بودن کود جلبک دریایی، استفاده از آن در هیچ گیاه و یا درختی که برای ما صرفه اقتصادی دارد اشکالی ندارد.

اما ما در این قسمت به بررسی سه درخت میوه که استفاده از کود جلبک دریایی می‌تواند تغییرات شگفت انگیزی را در آنها بر جای بگذارد اشارهخواهیم کرد.

جلبک دریایی برای پسته

پسته درخت حساسی است که برای رسیدن به موارد زیر به کود جلبک دریایی احتیاج دارد:

 • پرشدن مغز
 • طعم خوب
 • سفتی پوست و …

چرا که عصاره جلبک دریایی باعث می شود که درخت و نهال پسته در برابر تغییرات دمایی، شوری و خشکلی مقاوم شده و باردهی خوب و باکیفیتی داشته باشد؛ به طوری که اندازه هر دانه پسته دو برابر شود. این کود می تواند شوری خاک را نیز خیلی زود برطرف می کند.

پس از اینکه این کود روی درخت محلول پاشی شد، مانع زردی و ریزش برگ های درخت پسته می شود؛ بنابراین نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی برای درمان زردی برگ ها نخواهد بود. همچنین باعث می شود ریشه افزایش حجم پیدا کرده و به هنگام کم آبی خشک نشود.

از کود جلبک دریایی برای درخت پسته با دو روش آبیاری و محلول پاشی استفاده می شود. فواصل زمانی استفاده از این کود برای درخت پسته ماهی یک بار و از ابتدای تا انتهای فصل رشد است.

- حساسیت درخت پسته نیاز این طلای سبز را به کود جلبک دریایی بالاتر می‌برد و باعث ارتقای چند برابری محصول می‌شود
کیفیت پسته به پارامتر های مختلفی وابسته است؛ و اگر کود با کیفیت را طبق دستورالعمل‌های استاندارد مصرف کنید می‌توانید به بهترین شکل ممکن این طلای سبز را پرورش دهید.

کود جلبک دریایی برای انگور

استفاده از جلبک دریایی برای انگور هم به دو روش زیر امکان‌پذیر است:

 1. آبیاری
 2. محلول پاشی 

اما محلول پاشی نسبت به آبیاری برتری دارد، البته به شرطی که از کود جلبک دریایی با کیفیتی استفاده کنید که پیشنهاد تیم نیاز گیاهان به شما عزیزان کود جلبک دریایی مایع جنریت است که هم کیفیت بالایی دارد و هم نانو است. منظور از نانو بودن آن این است که به راحتی می توانند طی محلول پاشی از طریق برگ‌ها وارد درخت شده و ماندگاری بالایی نیز داشته باشند.

زمان کوددهی به انگور نیز با فصل رشد شروع و تا 10 روز الی یک هفته پیش از شروع برداشت محصول ادامه پیدا می کند. کوددهی قبل از برداشت محصول، باعث ماندگاری بیشتر میوه‌ها پس از برداشت انگور می شود.

جلبک دریایی برای مرکبات

کوددهی به مرکبات در شروع فصل رشد، به گل‌دهی این درختان کمک کرده و مانع از ریزش شکوفه ها می شود. البته کوددهی در این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار است و کوچکترین اشتباه در کوددهی و استفاده از کود بی کیفیت می تواند منجر به ریزش گل ها و عدم باردهی مناسب درخت شود. بنابراین برای این کار، علاوه بر کمک گرفتن از یک فرد متخصص، باید از کود باکیفیت و مرغوب نیز استفاده شود. کود جلبک دریایی جنریت، کودی است که از عصاره جلبک دریایی آسکوفیلوم نودوسوم حاصل شده و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کرده و نتیجه آن را در درختان خود مشاهده کنید.

کوددهی درخت لیمو ترش و لیمو شیرین در پاییز نیز به نفع مرکبات بوده و مانع از سرمازدگی آنان می شود.

کوددهی به مرکبات باید همزمان با فصل رشد شروع شده و تا 7 الی 5 روز قبل از برداشت محصول ادامه داشته باشد.

کود جلبک دریاییِ با کیفیت برای مرکبات، ریزش شکوفه‌های درختان را متوقف می‌کند. حال آنکه نمونه‌های بی‌کیفیت این کود، نتیجه‌ای عکس می‌دهد.

بهترین کود جلبک دریایی برای انواع درختان

کود جلبک دریایی به دو حالت در بازار وجود دارد:

 • مایع
 • پودری 

برندهای مختلفی اقدام به ساخت این دو نوع کود کرده اند. در تهیه این کود یا باید خودتان در زمینه کودها تخصص داشته باشید و یا باید از یک فردی که در این زمینه اطلاعات دارد کمک بگیرید. اگر آگاهی کافی در این زمینه داشته باشید، می توانید کود جلبک دریایی مایع جنریت را امتحان کنید تا تفاوت آن با سایر کودهای جلبک دریایی متوجه شوید. با استفاده از این کود شاهد رشد و باروری درختان خود باشید. البته به شرطی که به درستی و در زمان مناسب کوددهی شود.

متأسفانه فروشندگانی هستند که آنجالیک اسید را به همراه اوره در آب ریخته و به عنوان کود جلبک دریایی می فروشند؛ اگر مصرف کننده از آگاهی زیادی برخوردا نباشد، به هیچ عنوان متوجه تقلبی بودن آن نمی شود.

زمان و میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان میوه

خواص مفید کود جلبک دریایی جنریت زمانی روی درختان اثر می‌گذارید که زمان مصرف و میزان مصرف آن به درستی صورت گیرد. هر چقدر هم که کیفیت کود بالا باشد، ولی به این موارد بی توجهی شود، نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.  زمان و میزان مصرف کود جلبک دریایی با توجه به فاکتورهای زیر مشخص و تعیین می‌شود:

 1. نوع درخت
 2. شرایط آب و هوایی
 3. جنس خاک 
 4. سن درخت 

بهتر است برای تعیین دقیق‌تر میزان و زمان مصرف کود جلبک دریایی و همچنین آنالیز دقیق‌تر موارد بالا از راهنمایی‌های کارشناسان مجموعه نیاز گیاهان نیز نهایت استفاده و بهره را ببرید.کنید.

بهترین زمان و مقدار مصرف کود جلبک دریایی برای درختان میوه با توجه به آنالیز و بررسی فاکتورهای زیادی مشخص میشود.
پیروی از دستور العمل‌های استفاده از کود جلبک دریایی بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا که بهترین کیفیت، زمانی حاصل می‌شود که از کود در زمان مناسب و به شیوه‌ای درست استفاده شود.

با اینکه کوددهی با آغاز رشد گیاه صورت می گیرد، اما با توجه به نوع درخت باید در بازه های زمانی مختلف هم استفاده شود. میزان مصرف این کود به صورت محلول پاشی هم باید به قدری باشد که محلول از برگ های درخت چکه کند. در این صورت می توانید از روز دوم شاهد تأثیر آن بر درختان باشید.

در عصاره جلبک دریایی جنریت که به صورت مایع است، مقادیر زیادی آنزیم، هورمون، پروتئین و بسیاری املاح و عناصر دیگر وجود دارند؛ اما ممکن است همه درختان به همه مواد موجود در این کود نیاز نداشته باشند و فقط آنهایی را جذب می کنند که مورد نیازشان است.

بهترین روش استفاده از کود جلبک دریایی جنریت

با توجه به این کود مایع در دسته نانوکود هاست، بنابراین حداکثر اثرگذاری آن روی درختان، زمانی است که به صورت محلول پاشی استفاده شود؛ به طوری که میزان این اثرگذاری 8 الی 10 برابر بیشتر از حالت آبیاری است و مواد غذایی بیشتری در اختیار گیاه قرار می گیرد.

نکات استفاده از کود جلبک دریایی جنریت برای انواع درختان

 • سعی تا جای ممکن، در روزهای بارانی از کود جلبک استفاده نکنید، چون باران زیاد، منجر به شستن کود می گردد.
 • وقت مناسب کوددهی با جلبک دریایی، اول صبح است.
 • کود جلبک دریایی جنریت مایع غلظت زیادی دارد و نباید به تنهایی برای درخت استفاده شود؛ بلکه باید آن را در آب ریخته و محلول رقیقی درست کرد و سپس به درخت دارد.
نکات بسیار مهمی در استفاده از کود جلبک دریایی وجود دارد، که عدم توجه به آنها می‌تواند زیانبار باشد.

 • این کود را باید در آبی حل کرد که بدون کلر و تصویه شده است؛ وگرنه منجر به سوختگی ریشه های درخت خواهد شد.
 • بهرین زمانی که می توان از این کود استفاده کرد، پیش از گل دهی و زمانی است که گیاه در حال رشد است؛ چون گیاه برای رشد نیاز به املاح و عناصر این کود دارد.
 • نکته مهم در استفاده از کود جلبک دریایی این است به هیچ وجه این کود را با کودهای شیمیایی مخلوط نکنید؛ چون باعث می شود کود جلبک خاصیت خود را از دست داده و تأثیر زیادی روی درخت نداشته باشد.
 • اگر این کود به صورت محلول پاشی استفاده می شود؛ باید در زمانی باشد که خاک، حداکثر رطوبت را داشته باشد.
 • بهترین زمان استفاده از این کود برای درختان همزمان با شروع فصل رشد است؛ ولی گاهی نیاز است که در پاییز نیز کوددهی شوند تا از سرمازدگی آنان پیشگیری شود.

خرید آنلاین کود جلبک دریایی جنریت

اگر زمانی خواستید این کود را با سایر کودها ترکیب کنید؛ ابتدا نظر یک کارشناس کشاورزی را در این زمینه بپرسید. برای مثال ممکن است مصرف آن با کودهایی شیمیایی، تاثیر گذاری آن را به میزان چشم گیری کاهش دهد. البته میزان کیفیت کود هم اثر مستقیم بر تأثیر گذاری این کود خواهد داشت.

اگر می خواهید حداکثر تأثیرگذاری این کود را بر درختان خود ببینید، حتما با کارشناسان مجموعه نیاز گیاهان در ارتباز باشید همچنین برای تهیه کود جلبک دریایی حتما به صفحه (( خرید کود جلبک دریایی جنریت )) مراجعه کرده و در آنجا می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به این کود ارزشمند را مطالعه فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.5 / 5. امتیاز های این مقاله: 4

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها