معرفی کود شوک (تمام محصولات شوک)

معرفی محصولات شوک

هدف تمام کشاورزان و باغداران برداشت محصولاتی با تناژ بالا و در نهایت دست یابی به سود زیاد است. در این مسیر یکی از معیارهای بسیار موثر استفاده از کودهای اصل و مرغوب می‌باشد. محصولات برند آمریکایی شوک با کمک به کشاورزان برای افزایش پایدار بهره‌ وری و کسب درآمد بیشتر، سهم بسزایی در تامین نیازهای جامعه دارند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با کود شوک آشنا کنیم و به شما در مسیر تهیه کود مورد نیاز گیاهتان کمک کنیم. همچنین تمام آنچه که باید درباره کود شوک بدانید را در اختیارتان قرار داده‌ایم تا بتوانیم در گرفتن تصمیمی هوشمندانه به شما کمک کنیم. اگر به دنبال محصول خاصی از برند آمریکایی شوک هستید، می‌توانید در این مقاله آن را پیدا کنید؛ پس با ما همراه باشید…

کود شوک آمریکایی در بازار ایران!

برند شوک یک برند کود معروف آمریکایی است که تمام قد نیاز گیاهان شما را برآورده می‌کند. محصولات برند شوک وارداتی هستند و بر اساس نیاز گیاهان به ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها، محصولات متنوعی را روانه بازار کرده است.

تاکنون کود شوک توانسته است سهم بزرگی از بازار آمریکا و حتی ایران را به خود اختصاص دهد. اعتبار برند شوک در ایران بر اساس کیفیت مطلوب، نتیجه‌گرا بودن و همچنین بهینه سازی فرآیند کود دهی به گیاهان استوار است. ما نیز با ارائه محصولات اصلی کود شوک در وبسایت نیاز گیاهان، اعتماد شما را برای همیشه بدست خواهیم آورد.

محلول پاشی کود شوک در زمین کشاورزی

اکنون سوال اینجاست تفاوت کود شوک با سایر کودهای موجود در بازار چیست و چرا محبوبیت زیادی پیدا کرده است؟ یکی از مزایای کود شوک این است که با تکنولوژی پیشرفته نانو تولید شده و به دست کشاورزان می‌رسد.

به این معنی که عناصر تشکیل دهنده آن به قدری ریز شده‌اند که می‌توانند با حداکثر سرعت جذب گیاه شده و تاثیر خود را در زمان بسیار کوتاهی بگذارند؛ به همین دلیل است که به نانو کود نیز شهرت دارند. در ادامه قصد داریم تمام محصولات کود شوک را به طور اختصاصی توضیح دهیم.

مهمترین محصولات شوک را بشناسید!

محصولات شوک دسته بزرگی از انواع کودها و عناصر حیاتی گیاه را شامل می‌شوند. در این مقاله 11 تا از محصولات مهم و پر کاربرد را به شما معرفی می‌کنیم؛ محصولاتی که احتمالا به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

کود هیومیک اسید 95 درصد شوک

معرفی کود شوک آمریکایی را با یکی از با ارزش‌ترین نهاده‌های این برند معتبر آغاز می‌کنیم؛ هیومیک اسید شوک 95 درصد!

یکی از مزایای کود شوک اصلاح بافت خاک است که می‌تواند سبب رشد بهتر گیاه شود و این وظیفه بر عهده کود هیومیک اسید شوک می‌باشد؛ به همین دلیل است که ارزش این محصول بیشتر از نفت خام نباشد، کمتر هم نیست!

جالب است بدانید مواد اولیه در تولید نهاده‌های همچون کودهای کشاورزی، نقش اصلی را در قیمت و ارزش کودهای برند شوک ایفا می‌کنند. حال اینکه هیومیک اسید از محصولاتی است که مواد اولیه‌اش ساخته دست بشر نیست و برای تولید آن باید دست به دامان طبیعت شد. چطور و چگونه‌اش را در ادامه خواهیم گفت.

هیومیک اسید یک ماده ارگانیک است که به عنوان اصلاح کننده قوی خاک کاربرد دارد و از تجزیه و پوسیده شدن بقایای گیاهی و جانوری در طول زمان بسیار طولانی، در اثر فشار و دمای بالا ایجاد می‌شود.

به این ترتیب که مواد اولیه گیاهی و جانوری ابتدا پوسیده می‌شوند و بعد از تجزیه شدن به ماده‌ای به نام لئوناردیت با PH پایین تبدیل می‌شوند. از آنجایی که PH  لئوناردیت رو به اسیدی است به آن هیومیک اسید می‌گویند. 

کود هیومیک اسید 95 درصد شوک

هیومیک اسید شوک 95 درصد نیز از فرآوری و خالص سازی لئوناردیت که طی فرایند پوسیدگی در طول زمان ایجاد شده‌ است، تولید می‌شود. اگر بقایای جانوری و گیاهی در زمان مناسبی که تبدیل به لئوناردیت شده است برداشت شود؛ با فرآوری و خالص سازی به هیومیک اسید تبدیل می‌شود.

در غیر اینصورت این مواد با گذشت زمان بیشتر و تحمل فشار، به نیتریت و سپس به زغال سنگ خام، زغال سنگ جوان، زغال سنگ کامل و زغال سنگ پیر تبدیل می‌شود. با مطالعه مقاله “کود هیومیک اسید شوک چیست؟” می‌توانید با سایر ویژگی‌های این محصول آشنا شوید.

 وقت طلاست! اکنون که ارزش زمان در فرآیند تولید این کود شوک را می‌دانیم، از قطره قطره‌ی آن نباید برای رفع نیاز گیاهان گذشت!

کود کامل 10 ایکس شوک

اگر به دنبال یک کود کامل برای رفع نیاز گیاهان خود هستید، کود کامل 10 ایکس شوک انتخاب مناسبی است. در واقع کودهای کامل موجود در بازار را می‌توانید در انواع مایع از برندهای تجاری مختلف مشاهده کنید.

در این میان کود 10x shock یکی از بهترین کودهای کامل و مایع عرضه شده در بازار می‌باشد که با ترکیب خارق العاده‌ای که دارد، دوای درد هر گیاهی است؛ حال درختان باغی یا گیاهان آپارتمانی باشد یا محصولات زراعی از هر گونه و خانواده‌ای!

کود کامل شوک 10x

برخلاف بسیاری از کودها مانند کودهای  NPK که ترکیبی از 3 عنصر ضروری رشد گیاه هستند، در کود کامل ده ایکس شوک، فراوانی بیشتری از عناصر را خواهید یافت. در واقع کمپانی شوک با ارائه چنین محصول کارآمدی، بازار کودهای کشاورزی را شوک زده کرد!

در کود کامل 10 ایکس شوک، مجموعه غنی از عناصر مغذی و مورد نیاز گیاهان با درصدهای متفاوت را خواهید داشت. کود شوک با تامین تمام عناصر ضروری و مواد درشت مغذی و ریز مغذی مورد نیاز برای رشد و تکامل گیاهان، رشد بهتر و سالم‌تر آن‌ها را به همراه دارد. لیست عناصر موجود در کود کامل ده ایکس شوک شامل موارد زیر می‌باشد:

آهن (Fe)10 درصد
فسفات (PO₄³⁻)20 درصد
پتاسیم (K)20 درصد
فولویک اسید10 درصد
هیومیک اسید (humic acid)10 درصد
جلبک دریایی10 درصد
نیتروژن (N)5 درصد
کلسیم (Ca)5 درصد
آمینو اسید 5 درصد
عنصر بور (B)5 درصد
آنالیز کود شوک 10x

حق بدهید که لیست خیره کننده و کاملی است؛ از کود کامل ده ایکس شوک کمتر از این انتظار نمی‌رفت! به همین دلیل است که کود شوک می‌تواند بهبود کیفیت محصول و خصوصاً محتوای قندی آن‌ها را تضمین کند.

همچنین ما در مقاله “معرفی کود کامل 10x شوک” سایر اطلاعات مورد نیاز این کود را در اختیارتان قرار داده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

کود فسفیت پتاسیم شوک

کود فسفیت پتاسیم شوک یک قارچکش طبیعی است که علاوه بر مزایا و خواص بی نظیری که در بهبود رشد ریشه و گیاه دارد، مانند یک سپر مقاومتی به پیشگیری و درمان بیماری های قارچی در گیاهان می‌پردازد.

گفتنی است؛ فسفیت پتاسیم به دلیل یک اکسیژن کمتر نسبت به فسفات‌ها، عملکرد و تأثیر سریع‌تری دارد؛ پس طبیعی است که محبوبیت فسفیت پتاسیم شوک در میان کشاورزان و باغداران بیشتر از سایر فسفات ها باشد. 

کود فسفیت پتاسیم شوک

فسفیت پتاسیم شوک همانگونه که از نامش پیداست، از ترکیب قابل توجهی فسفیت و پتاسیم ایجاده شده است. فسفیت پتاسیم این قابلیت را دارد تا توده‌های زیستی اطراف ریشه را تا 30 درصد افزایش داده و رشد ریشه و گیاه را تا چند برابر افزایش دهد.

از مزایای مهم فسفیت پتاسیم شوک، مقاوم سازی گیاه در برابر بیماری‌ها و تنش‌های محیطی است. با این اوصاف اگر می‌خواهید کشاورزی خود را تغییر دهید و بهترین محصولات خود را تولید کنید، از خواص فسفیت پتاسیم شوک غافل نشوید.

کود آمینو اسید شوک

هر زمان که متوجه شدید توان گیاه شما کم شده و قادر نیست دوباره مثل روز اول سرپا شود، از کود آمینو اسید شوک کمک بگیرید. قطعا در شرایط محیطی سخت و تنش‌های طاقت فرسا، گیاهان و محصولات زراعی نایی برای تامین اسید آمینه و در نهایت پروتئین‌های مورد نیازشان ندارند.

کود آمینو اسید شوک

کود اسید آمینه شوک، منبع غنی از آمینو اسیدهای مورد نیاز برای پروتئین سازی را در اختیار گیاهان قرار می‌دهند. این کود را در شرایط محیطی نرمال، حتی در زمانی که گیاهان سرحالی دارید نیز می‌توانید استفاده کنید تا تأثیر قابل توجه آن را بر رشد و تولید محصولات زراعی و باغی با کیفیت مشاهده کنید.

کود جلبک دریایی شوک

شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که جلبک دریایی علاوه بر محصولات زیبایی و آرایشی در میان انواع کودهای مؤثر در بهبود نیاز گیاهان نیز غوغا کرده است. نمونه بارز آن را می‌توان در میان محصولات کمپانی شوک مشاهده کرد.

کود جلبک دریایی شوک

جلبک دریایی شوک از فرآوری منابع کاملا ارگانیک (جلبک دریایی) تهیه شده و روانه بازار می‌شود. در خصوص ارزشمندی و خاص بودن کود جلبک دریایی شوک، همین بس که تمام عناصر مغذی موجود در جلبک دریایی را یک‌جا با گیاهان شما به اشتراک می‌گذارد.

به همین دلیل است که یکی از کاربردهای کود شوک از جمله کود جلبک دریایی، بذر مال محصولاتی مانند گندم، جو و… است و از این طریق جوانه زنی بذر را تسریع می‌بخشد. آنچه تحت کود جلبک دریایی شوک به گیاهان‌تان خواهید داد، شامل موارد زیر می‌باشد:

85% عصاره جلبک دریایی آسکوفیلوم نودوسوم (Ascophyllum nodosum)
آمینو اسید
پروتئین
۷۰ گونه هورمون رشد گیاهی از جمله: سیتوکینین، اکسین، جیبرلین و بتائین
 آنزیم و ویتامین
ماده آلی و ماده معدنی
عناصر درشت مغذی نیتروژن (N)، فسفر(P) و پتاسیم (K)
عناصر ریز مغذی ید، آهن (Fe)، منیزیم (Mg)، مس (Cu)، زینک (Zn)، بور (B)
،منگنز (Mn)، گوگرد (S)، کلسیم (Ca)
ماده خشک (DM)
آنالیز کود جلبک دریایی شوک

از قرار معلوم عصاره‌ای از عناصر کمیاب و مغذی مورد نیاز گیاهان را می‌توان در کود جلبک دریایی شوک یک‌جا داشت. این همان کود مؤثری است که برای بهره وری بیشتر در مراحل مختلف رشد گیاه می‌توان از خواص آن بهره گرفت.

کود نیترات کلسیم شوک

اگر می‌خواهید محصولاتی سالم‌تر داشته باشید از کود نیترات کلسیم غافل نشوید. با نقش مهمی که کلسیم در ساخت و و ساز دیواره‌های سلولی دارد، می‌توان استخوان‌بندی محکم گیاه و شادابی آن را مدیون آن دانست.

حال کشاورزانی که محصولات و میوه‌های با ماندگاری بالا تولید می‌کنند، از مزایای کود نیترات کلسیم شوک به خوبی استفاده می‌کنند تا در محصول و میوه‌هایشان بعد از یک مدت طولانی که به دست مصرف کننده می‌رسد، همچنان طراوت و تازگی خود را حفظ کند.

کود نیترات کلسیم شوک قابلیت‌های دیگر نیز دارد. این کودها ساختار دفاعی گیاه را تقویت کرده و در برابر اکثر تنش‌های محیطی از گیاه محافظت می‌کند. کود شوک همچنین می‌تواند سبب بهبود مقاومت گیاهان شده و از بروز مشکلاتی مانند خوابیدگی در گندم جلوگیری کند.

گفتنی است با کود نیترات کلسیم شوک ارزش غذایی محصول خود را تا حد زیادی افزایش خواهید داد. همانطور که از قبل اشاره کردیم، کودهای برند شوک از نانوکودها هستند. درجه نیترات و کلسیم موجود در این نانوکود بسیار دقیق محاسبه شده و بیشترین میزان عناصر موجود در آن، توسط ریشه و گیاه جذب می‌شود.

کود مولتی کمپلکس شوک

کود مولتی کمپلکس شوک یک مولتی مغذی ضروری برای گیاهان باغی، زراعی و حتی محصولات گلخانه‌ای است. در این منبع غذایی غنی، ریز مغذی‌های متنوع، عناصر نیتروژن و پتاسیم و همچنین هورمون‌های رشد گیاه، ترکیب قابل توجهی را برای رفع نیاز گیاهان فراهم می‌کنند.

کود مولتی کمپلکس شوک

اگر بخواهیم کود مولتی کمپلکس شوک را با جزئیات بیشتری آنالیز کنیم، ترکیبات زیر را نیز خواهیم یافت:

عناصر درشت مغذی نیتروژن (N)، فسفر(P) و پتاسیم (K)
عناصر ریز مغذی آهن (Fe)، روی (Zn)، منگنز (Mg)، برم (B)، مولیبدنوم
ویتامین‌‌های E ،B2 ،C ،B1، اکسین
سیتوکینین (هورمون رشد گیاهی)
هیدروکسی پرولین
آمینو اسیدهای سرین، فنیل آلانین، متیونین، گلوتامیک اسید،
آلانین، تیروزین، والین، اورنیتین، گلیسین، لیزین، ترئونین، ایزولوسین
آنالیز کود مولتی کمپلکس شوک

از خواص کود مولتی کمپلکس شوک نیز می‌توانید برای تقویت انواع درختان میوه، صیفی‌جات، محصولات گلخانه‌ای و حتی برای پرورش گیاهان آپارتمانی در منزل خود استفاده کنید. بنابراین استفاده از کود شوک برای گیاهان می‌تواند به عنوان یک روش کارآمد، اقتصادی و پایدار برای بهبود کیفیت محصول محسوب شود.

کود پتاسیم بالا 60 درصد شوک

با نسل ششم کودهای کشاورزی آشنا شوید؛ نانو کود پتاسیم بالا شوک!

کود پتاسیم بالا شوک (60 درصد پتاس)، نوعی نانو کود می‌باشد که پیوندهای مولکولی عناصر در آن تا حد زیادی شکسته شده و به صورت مولکول‌های پتاسیم در اختیار گیاه قرار می‌گیرد.

از مزایای نانو کودها جذب حداکثری عناصر توسط ریشه و روزنه‌های گیاه است که می‌تواند در سریع‌ترین زمان نیاز گیاهان را برطرف کند به همین دلیل است که کود شوک می‌تواند عملکرد گیاهان را بهبود بخشد. اما گاهی فقدان پتاسیم در گیاهان به مرحله‌ای می‌رسد که برای جبران آن دیر است!

باید بدانید که پتاسیم نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی گیاه دارد و فقدان آن سپر محافظتی گیاه را تضعیف و خسارات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد. همچنین مصرف کود پتاس بالای شوک افزایش حجم و وزن دانه‌هایی مانند گندم، برنج و… را به همراه دارد و در محصولات باغی نیز سبب درشت شدن میوه می‌شود.

کود پتاس بالا مایع شوک

در صورت کمبود عنصر پتاسیم در خاک، محصولات شما افزایش حجمی نخواهند داشت و سایز آنها کوچک می‌ماند و تنها راه حل برای بازگشت گیاه به شرایط نرمال این است که مقدار زیادی پتاسیم را به روش مصنوعی از طریق کوددهی در اختیار گیاه قرار دهیم تا بتوانیم از خسارات احتمالی جلوگیری کنیم.

در چنین مرحله‌ای کود پتاسیم بالا شوک با خلوص 60 درصد پتاس، بهترین گزینه برای تامین پتاسیم مورد نیاز گیاه می‌باشد. کود پتاسیم بالا شوک هم قابلیت محلول پاشی و هم کوددهی از طریق آبیاری را دارد و در هر دو روش بهترین عملکرد و حداکثر جذب خود را خواهد داشت.

جالب است بدانید که در بسیاری از برندها، سنگ پتاسیم را به صورت پودری به عنوان کود پتاسیم بالا در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند که به دلیل وجود ناخالصی نمی‌تواند فقر پتاسیم را برطرف کند.

کود آهن شوک

فقر آهن در گیاهان به همان اندازه آسیب زننده است که در انسان! آدم‌هایی که بی‌حال و بی رمق هستند و گویی رنگ به چهره ندارند را اغلب به کمبود آهن نسبت می‌دهند. همین نیز در گیاهان صدق می‌کند. پس اگر گیاه شما بی‌حال و پژمرده به نظر می‌آید، مشکل از کمبود آهن است.

در حالت معمولی، گیاهان برای تشکیل کلروفیل و سبزینه به آهن نیاز دارند بنابراین یکی از فواید کود شوک افزایش فتوسنتز گیاه است و فقر آهن به تنهایی می‌تواند رشد گیاه را مختل کند، پس فقدان آن را دست کم نگیرید!

کود آهن مایع شوک

کود شوک قادر است سبب تشدید طعم میوه‌ها شود که این وظیفه بر عهده کود آهن شوک است. کود آهن شوک محصولی دیگر از نانو کودهای نسل جدید است که به صورت پودری و محلول به بازار عرضه می‌شوند.

گفتنی است؛ تمامی کودهای آهن حاوی 6 درصد آهن می‌باشند که مقدار کمتری از آن قابل جذب است. این در حالی است که کود آهن شوک به دلیل کلات شدن و تجزیه پیوندهای بین مولکولی، بیشترین میزان جذب را در میان سایر کودهای آهن دارند.

کود گوگرد 80 درصد شوک

بار دیگر این کمپانی آمریکایی با فرآوری و تولید کود گوگرد شوک، نقش خود در افزایش بهره وری کشاورزی در سطح جهان پر رنگ‌تر کرد. از مهم‌ترین محصولات کود شوک می‌توان به کود گوگرد شوک اشاره کرد که برای از بین بردن بسیاری از آفات درختان میوه از جمله نماتد پسته کاربرد دارد و همانطور که می‌دانید گوگرد از ایام خیلی دور و در کشاورزی‌های سنتی نیز به عنوان یکی از ابزارهای دفع حشرات و آفات استفاده می‌شد.

این قابلیتی است که کمپانی شوک از آن بهره جسته و محصولی را تولید نموده که علاوه بر تأمین عنصر گوگرد مورد نیاز گیاه، یک آفت کش قوی و در عین حال سازگار با گیاهان و محیط زیست می‌باشد.

کود گوگرد مایع شوک 80 درصد، با هشتاد درصد گوگرد خالص سازی شده، یک آچار فرانسه واقعی است که هر پیچی را باز می‌کند! اگر باغ میوه دارید، با کود گوگرد مایع شوک می‌توانید افزایش بازدهی محصولات خود را مثل روز ببینید.

از گوگرد مایع شوک حتی برای تنظیم ph خاک، اصلاح شوری خاک و دفع آفات نیز استفاده می‌شود. اگر گوگرد مایع شوک را روی درختان محلول پاشی کنید، از تخم ریزی حشرات جلوگیری می‌کند.

با اینکه برای مبارزه با برخی از آفات نیاز است که کشاورزان طبق توصیه متخصصان از سموم و آفت کش‌ های دیگر استفاده کنند، اما کود گوگرد شوک نیز می‌تواند راه حل مناسبی برای مبارزه با بسیاری از آفت جدی گیاهان است. 

در نظر داشته باشید که بسیاری از سموم و آفت کش ها در صورت استفاده‌ی بیش از حد در بقایای گیاهی و خاک باقی مانده و خساراتی جبران ناپذیر به بار می‌آورند؛ حال اینکه کود گوگرد شوک دوست طبیعت است و هیچ آسیبی به خاک و گیاه نمی‌زند.

کود ان پی کا سه بیست شوک

کود NPK 20-20-20 یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین کودهای کامل در بین کشاورزان است که اگر یکبار از آن استفاده کنید، قطعا آن را نیز به سایر کشاورزان توصیه می‌کنید.

کود ان پی کا سه بیست شوک دارای 20 درصد نیتروژن، 20 درصد فسفر، 20 درصد پتاسیم می‌باشد که عناصر غذایی ضروری گیاه را در بر می‌گیرد.

کود سه بیست مایع شوک

جالب است بدانید که به کود ان پی کا سه بیست، کود رشد نیز گفته می‌شود. چرا که در این کود علاوه بر 3 عنصر ضروری، ریزمغذی‌های دیگری نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

20% نیتروژن (N)
20% فسفر (P)
20% پتاسیم (K)
آهن (Fe)
منگنز (Mg)
مس (Cu)
آنالیز کود سه بیست شوک

کود NPK 20-20-20 شوک، با وجود عناصر کاملی که دارد، یک داروی تقویتی تمام عیار است که رشد گیاه شما تضمین می‌کند.

پر فروش ترین کود شوک در وبسایت نیاز گیاهان

وبسایت نیاز گیاهان افتخار دارد تا با معرفی و عرضه پر فروش‌ترین کود شوک، گامی مؤثر در بهبود کیفیت محصولات زراعی، باغی و گلخانه‌ ای بردارد. شما نیز می ‌توانید با کیفیت ‌ترین محصولات اصلی برند آمریکایی شوک را بدون نگرانی از تقلبی بودن آن، از وب سایت فروشگاه نیاز گیاهان با قیمت مناسب خریداری کنید.

کارشناسان ما همواره پاسخگوی سوالات شما پیرامون نیاز گیاهان‌ تان هستند. در تلاشیم تا بهترین و مؤثرترین نهاده‌ های کشاورزی را بدون واسطه و با کمترین قیمت به دست شما عزیزان برسانیم. روی مشاوره رایگان کارشناسان ما می‌توانید حساب کنید.

تأمین نیاز گیاهان خود را به ما بسپارید … 

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.4 / 5. امتیاز های این مقاله: 20

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تاج محمد. الجلیل

با تشکر از راهنمایی های ارزشمند و مفیدتان انشاالله که موفق باشید

علیرضا یحیی زاده

سلام
از دقت نظر شما وتوضیحات کامل متشکرم
درصورت امکان لیست نمایندگیهای تان در شمال کشور خصوصا شرق مازندران رو اعلام کنید.
سپاس

زهرا قنادان

سلام آقای یحیی زاده عزیز
مجموعه نیاز گیاهان به تمامی نقاط ایران ارسال دارد

نادر ذاکری

سلام
میشه درباره مقدار مصرف شوک 10ایکس در کشت برنج به روش محلول پاشی توضیح دهید
خیلی راغبم از این کود استفاده کنم