معرفی بهترین کود بهاره برای درختان میوه

محلول پاشی کود بهاره برای درختان میوه

فصل بهار آغاز رشد و فعالیت تمام گیاهان از جمله درختان میوه می‌باشد و در این فصل به دلیل ضعیف بودن ریشه و تمایل درخت برای جذب هر چه بیشتر عناصر غذایی و شروع میوه‌دهی نیاز است تا با مصرف کود بهاره به تقویت درختان میوه کمک کنیم.

در این مقاله شما را با انواع کودهای بهاره و فواید هرکدام آشنا می‌کنیم و مقدار و نحوه مصرف آنها را توضیح می‌دهیم. در نهایت بهترین مارک کود بهاره درختان را به شما معرفی خواهیم کرد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهترین کود بهاره چیست؟

کود بهاره یک نوع کود شیمیایی است که برای رشد و تقویت گیاهان در فصل بهار استفاده می‌شود. این کود حاوی عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان برای رشد و تقویت است که شامل 3 عنصر ضروری نیتروژن (N)، فسفر (P) ، پتاسیم (N) و عناصر ریزمغذی می‌باشد.

نیتروژن در کود بهاره به گیاهان کمک می‌کند تا رشد سریع‌تری داشته باشند و برگ‌های بیشتری را تولید کنند. فسفر نیز سبب تقویت گیاهان در توسعه ریشه‌ها و تشکیل شاخه‌های جدید می‌شود و مقاومت آنها را در مقابله با تنش‌های محیطی مثل خشکی و سرما افزایش می‌دهد.

محلول پاشی کود بهاره برای درختان میوه

با توجه به نکاتی که گفته شد بهترین کود بهاره برای گیاهان کود فروست ست و کودهای فسفر بالا مانند 10-52-10 است که به دلیل ویژگی‌های منحصر بفرد آنها سبب افزایش باردهی درختان می‌شوند. استفاده از کودهای بهاره به عنوان یک کود اصلاحی، برای افزایش عملکرد و کیفیت محصولات در فصل بهار مفید است.

با این حال، باید به دقت دستورالعمل استفاده از آنها را دنبال کنید و مقدار مناسبی از آن را برای گیاهان خود استفاده کنید که در ادامه مقاله روش و زمان مصرف کود فروت ست و کود فسفر بالا مایع را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

خصوصیات کود بهاره (فروت ست)

همانطور که گفتیم کود فروت ست یک نوع کود شیمیایی است که برای رشد و تقویت گیاهان میوه‌ای، به خصوص درختانی مانند پرتقال، نارنج، لیمو، گریپ فروت و… استفاده می‌شود. این کود حاوی عناصر غذایی ضروری و مورد نیاز گیاهان برای آغاز رشد در فصل بهار و تقویت آنها است که عبارتند از:

 • روی (Zn)
 • بور (B)
 • آمینو اسید
 • نیتروژن (N)
 • آهن (Fe)
 • فسفر (P)
 • کلسیم (Ca)

مزایای کود فروت ست برای درختان میوه سبب افزایش کاربرد آن برای محصولات باغی شده و همچنین این کود به درختان کمک می‌کند تا رشد بهتری داشته باشند و محصولات با کیفیت‌تری تولید کنند.

کود فروت ست مایع، به دلیل داشتن عناصر غذایی متعدد، به گیاهان کمک می‌کند تا در برابر شرایط مختلف محیطی مثل تنش خشکی و شوری مقاومت بیشتری پیدا کنند.

خصوصیات کود بهاره (10-52-10)

کود فسفر بالا با فرمول ۱۰-۵۲-۱۰ یک نوع کود شیمیایی است که شامل سه عنصر غذایی اصلی گیاهان، یعنی فسفر، نیتروژن و پتاسیم به میزان ۱۰، ۵۲ و ۱۰ درصد از هر کدام از این عناصر می‌باشد.

کود فسفر بالا برای درختان میوه به عنوان یک کود پایه فسفری شناخته می‌شود، چرا که بیشترین مقدار آن را فسفر به خود اختصاص داده است که برای رشد و تقویت ریشه‌ها و افزایش تعداد و اندازه میوه‌ها و گل‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

خرید کود فسفر بالا 10 52 10 مایع شوک

فسفر برای فعالیت‌های متعددی در گیاهان از جمله تقویت ریشه‌ها، افزایش حجم گل‌ها و میوه‌ها و افزایش مقاومت گیاهان در برابر بیماری‌ها و شرایط محیطی سخت لازم است. نیتروژن و پتاسیم نیز در این کود حضور دارند و به گیاهان کمک می‌کنند تا رشد و توسعه داشته باشند و در مقابل شرایط محیطی سخت مقاومت کنند.

استفاده از کود بهاره چه فوایدی دارد؟

پس از بیدار شدن درختان از خواب زمستانه و شروع فعالیت در فصل بهار، درخت و ریشه آن بسیار ضعیف است و برای باردهی نیاز به تقویت کننده دارد. بنابراین در این زمان استفاده از کود فروت ست و کود فسفر بالا 10-52-10 به صورت محلول پاشی یا آبیاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مزایای زیر را به همراه دارند:

 • میوه دهی گیاه را تنظیم می‌کند؛
 • غلظت شیره گیاهی را افزایش می‌دهد؛
 • سوخت و ساز گیاه را به واسطه آمینو اسید تحریک می‌کند؛
 • جوانه زنی را چندین برابر می‌کند؛
 • سبب تحریک گلدهی درخت می‌شود؛
 • تولید برگ‌های جدید در گیاه را افزایش می‌دهد؛
 • سبب افزایش رشد و تقویت ریشه‌ها می‌شود؛
 • انرژی گیاه را برای جلوگیری از سال آوری تامین می‌کند؛
 • به افزایش تناژ محصول کمک می‌کند؛
 • مقاومت درخت را بهبود می‌بخشد؛
 • حاوی عناصر اصلی و ریزمغذی است؛
 • انرژی گیاه را در ابتدای فصل تامین می‌کند؛
 • سرعت جذب بسیار بالایی دارد؛
 • سبب کاهش ریزش شکوفه‌ها می‌شود؛

بنابراین برای دریافت بهترین نتیجه ضروری است از کود با کیفیت استفاده کنید تا علاوه بر کاهش هزینه‌های اقتصادی به افزایش تناژ محصولات شما کمک کند. در ادامه زمان و نحوه مصرف کود بهاره و همچنین بهترین مارک کود فروت ست و فسفر بالا را به شما معرفی می‌کنیم.

مقدار و نحوه مصرف کود بهاره برای درختان

کودهای بهاره به دو روش محلول پاشی و آبیاری قابل استفاده می‌باشند که در مورد کود فروت ست روش محلول پاشی در اولویت قرار دارد زیرا در آغاز فصل بهار ریشه‌های درخت ضعیف هستند و سرعت جذب پایینی دارند؛ بنابراین با محلول پاشی کود بر روی درخت، عناصر مغذی با سرعت بیشتری به اندام‌های گیاه رسیده و تاثیر خود را در کمترین زمان ممکن خواهند گذاشت.

برای محلول پاشی ۲ لیتر کود مورد نیاز را در ۱۰۰۰ لیتر آب حل کنید و سپس کوددهی را انجام دهید. دقت کنید مقدار کود دهی باید به قدری باشد که خیس شدن گیاه را به چشم خود ببینید. در روش آبیاری نیز ۵ لیتر از کود را با مقدار آب لازم برای آبیاری ترکیب کرده و وارد زمین کنید.

بهترین مارک کود بهاره چیست؟

کود فروت ست مایع شوک و کود فسفر بالا شوک آمریکایی محصولی فوق العاده برای افزایش تناژ و کیفیت محصول هستند. همچنین یکی از کودهای اصلی و ضروری برای افزایش مقاومت درخت در برابر سرمای زمستان بشمار می‌روند و در فصل بهار نیز افزایش گلدهی درختان را به همراه دارند.

خرید کود فسفر بالا 10 52 10 بیست لیتری مایع شوک

کود فروت ست شوک از غلظت و سرعت جذب بسیار بالایی برخوردار است و با تامین مواد مغذی، انرژی گیاه را بازیابی کرده و از این طریق از رخ دادن سال آوری جلوگیری می‌کند. همچنین به واسطه ۷% آمینو اسیدی که دارد، سوخت و ساز گیاه را تحریک کرده و از این طریق در افزایش باردهی و کیفیت میوه بسیار تاثیر گذار است.

کودهای بهاره شوک با تکنولوژی پیشرفته نانو ساخته شده و به همین دلیل به سرعت از طریق ریشه و برگ جذب گیاه می‌شوند و شما در کمترین زمان ممکن شاهد تاثیرات مثبت آنها خواهید بود.

خرید کود بهاره برای درختان میوه

کود فروت ست مایع شوک و کود فسفر بالا 10-52-10 شوک محصولاتی وارداتی هستند و در کشور آمریکا تولید می‌شوند. این کودها با تاثیر فوق العاده در افزایش تناژ و کیفیت محصولات طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. کودهای بهاره مایع شوک حاوی عناصر مهم و ضروری می‌باشند که در بسته بندی 1، 5 و 20 لیتری در دسترس باغداران قرار می‌گیرند.

ما در مجموعه نیاز گیاهان تمام کودهای طبیعی و شیمیایی مورد نیاز شما را از جمله کود فروت ست مایع شوک و کود فسفر بالا 10-52-10 شوک جهت کشت انواع محصولات زراعی، باغی و گلخانه‌ای تهیه و عرضه می‌کنیم که می‌توانید از طریق وب سایت فروشگاه نیاز گیاهان کودهای مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

کلام آخر

کودهای فسفر بالا 10-52-10 و فروت ست به عنوان کود بهاره شناخته می‌شوند و کاربردها و فواید بی‌شماری برای گیاهان از جمله درختان میوه به همراه دارند و سبب افزایش میوه دهی وجوانه زنی، افزایش رشد و تقویت ریشه‌ها، کاهش ریزش شکوفه‌ها و… می‌شوند.

کودهای بهاره شوک با تکنولوژی پیشرفته نانو ساخته شده و به همین دلیل به سرعت از طریق ریشه و برگ جذب گیاه می‌شوند و در کمترین زمان ممکن تاثیر خود را می‌گذارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.7 / 5. امتیاز های این مقاله: 3

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها