بهترین مارک کود هیومیک اسید را بشناسید

بهترین مارک کود هیومیک اسید

با توجه به اوضاع اقتصادی نامتعادل و پابرجا در کشورمان، همۀ کشاورزان عزیز باید در هنگام خریداری هر نوع کودی برای محصولاتشان، دقت عمل و آگاهی خودشان را بالا ببرند؛ تا بدین وسیله قادر باشند در میان انبوهی از برند‌های گوناگون، بهترین مارک کود هیومیک اسید را انتخاب کنند تا نیاز کودی محصولاتشان را برطرف کنند. همیشه این سوال را از ما می‌پرسید که بهترین کود هیومیک اسید چیست؟ را از کجا تهیه کنیم؟

ما در این مقاله قصد داریم با ارائه راهکار‌هایی همچون چگونگی تشخیص اسید هیومیک اصل از تقلبی، میزان درصد خلوص آن و ارتباط آن با کیفیت کود و مسائلی از این قبیل، به شما در جهت آگاهی بیشتر کمک کنیم و بدین نحو از خسارت‌های احتمالی که در آینده از لحاظ اقتصادی و زمانی به شما آسیب می‌زند، جلوگیری نمایید.

خاستگاه اصلی هیومیک اسید کجاست؟

هیومیک اسید به شکل طبیعی در خاک وجود دارد و از یک نوع مادۀ معدنی بنام لئوناردیت استخراج می‌شود؛ اما نکتۀ مهم در این است که میزان مرغوبیت، خلوص، کیفیت و مقدار کمّی آن در تمامی نقاط جهان به شکل کاملا یکسان نیست. این مادۀ معدنی که از بقایای تجزیه‌شده مواد ارگانیک بدست آمده، حاصل میلیون‌ها سال فعالیت شیمیایی زیرزمینی است و با توجه به مدت زمان تشکیل شدن این کود، دستیابی به آن بسیار مفید و ارزنده است.

معادن عمدۀ هیومیک اسید در جهان، هم اکنون تحت مالکیت سه کشور قدرتمند جهانی است که اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین تامین کنندۀ آن، کشور آمریکا است؛ و با توجه به تحریم و مشکلاتی از این دست، امکان دریافت کود هیومیک اسید خارجی اصل در کشور ما تا حدودی سخت شده و با توجه به وجود این شرایط امکان وجود جنس تقلبی در بازار به شدت بالا است. شما کشاورزان عزیز باید این توانایی را داشته باشید تا در این میان، بهترین مارک کود هیومیک اسید را تشخیص داده و از آن استفاده کنید.

ماده خالص در بهترین مارک کود هیومیک اسید

بدون هیچ تردیدی یکی از عوامل تاثیر‌گذار در کود هیومیک اسید، مقدار و سطح خالص بودن ماده قهوه‌ای رنگ و تیره در آن است، که به طور مستقیم در کیفیت و قیمت آن اثر می‌گذارد؛ پس تا بدین جای کار متوجه این امر شدید که با توجه به سخت بودن شرایط ورود کود هیومیک اسید اصل، قیمت این کود ارزشمند قطعاً نمی‌تواند بسیار پایین باشد.

در صورت مشاهدۀ این کود با قیمت‌های پایین، بی‌شک به کیفیت و خالص بودن آن شک کنید و راه‌هایی را که در ادامه خدمتتان عرض می‌کنیم را در جهت تشخیص محصول با کیفیت از تقلبی به کار بگیرید.

بهترین مارک کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید در سه نوع گرانول، مایع و پودری در جهان عرضه می‌شود که اشکال‌ پودری و مایع آن از محبوبیت بیشتری برخوردار است؛ این امر به دلیل سرعت اثر‌گذاری و همچنین نحوۀ مصرف هیومیک اسید است که به آسانی و به دور از هر گونه دردسر خاصی می‌توان کوددهی را انجام داد.

ما در مجموعۀ نیاز گیاهان با سابقۀ 15ساله در امر مشاورۀ اختصاصی باغات و مزارع کشاورزی، به شما عزیزان توصیه می‌کنیم از محصولات اصلی و بهترین هیومیک اسید همچون کود هیومیک اسید مایع شوک آمریکایی 95 درصد استفاده کنید.

موارد ذکر شده از بهترین برند هیومیک اسیدهای حاضر در کشورمان هستند. اگر خواهان کود هیومیک اسید اصلی هستید، ما در تهیه آن می‌توانیم کمکتان کنیم؛ این کودها در حجم‌های 20 لیتری و 5 لیتری در مجموعه ما موجود است؛ برای استفاده در سطوح و متراژ پایین‌تر نیز، می‌توانید آن را در ابعاد یک لیتری تهیه کنید.

در این بین برخی از برند‌ها در ایران هستند که ادعای اصل بودن محصولاتشان در زمینۀ کود هیومیک اسید را دارند، ما در مجموعۀ نیاز گیاهان این قضاوت را بر عهدۀ شما عزیزان می‌گذاریم و در اینجا می‌توانید گزارش یکی از مصرف کنندگان عزیز را مشاهده فرمایید.

راه های تشخیص هیومیک اسید اصل از تقلبی

در این بخش روش‌هایی را در جهت تشخیص اسید هیومیک اصل از تقلبی خدمتتان عرض می‌کنیم که بدون نیاز به دانش و ابزاری خاص، قابل انجام است و خودتان به راحتی می‌توانید از این راهکارها استفاده کنید؛ این روش‌ها شامل موارد زیر است:

 • بو و رایحه آن: هیومیک اسید اصل و با کیفیت به هیچ عنوان رایحه و بوی خاصی ندارد؛ اگر رایحۀ اسید هیومیک خیلی خاص بود و رایحۀ شیرین و یا ترش از آن برداشت کردید، بدون شک در آن از افزودنی‌های مثل ملاس چغندر و یا جوهر استفاده شده است؛ همچنین با چشیدن مقدار خیلی کم از هیومیک اسید اصل، متوجه این نکته می‌شوید که به هیچ عنوان مزۀ خاصی نیز نمی‌توان از آن برداشت کرد.
 • در صورت گذاشتن هیومیک اسید مایع در ظرف و پس از گذشت چند روز، هنگامی که آب آن کاملا تبخیر شد؛ ذراتی که در کف ظرف باقی می‌مانند دقیقا همان هیومیک اسید اصل هستند که به رنگ سیاه در آمده‌اند؛ و این نشان از با کیفیت بودن کود را می‌دهد.

دو راه بالا از جمله موارد بسیار کارآمد در تشخیص کود هیومیک اسید اصل از تقلبی است و با به کارگیری این روش‌ها، از خسارت‌های قطعی در آینده می‌توانید جلوگیری کنید و همچنین قادر خواهید بود به حداکثر میزان بهره‌وری از خواص اسید هیومیک دست پیدا کنید.

برخی از فواید کود هیومیک اسید

خواص کود هیومیک اسید بدون شک بسیار است و ما در اینجا به بخشی از آنها اشاره می‌کنیم، و با خواندن این فواید، دیدگاه‌های شما عزیزان در رابطه با کود هیومیک اسید می‌تواند کامل‌تر شود.

 • جلوگیری از وقوع واکنش‌های شیمیایی مضر در خاک؛
 • افزایش ظرفیت خاک در نگهداری رطوبت
 • بالا بردن طول عمر محصولات کشاورزی
 • بالا بردن سطح ویتامین‌ها در خاک
 • ایجاد تعادل در خاک‌های اسیدی
 • افزایش قابلیت‌‌های ریشه گیاه؛
 • جلوگیری از فرسایش خاک
 • جلوگیری از ترک‌خوردگی
 • افزایش هوادهی خاک
 • افزایش محصول‌دهی

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با روش استفاده این کود می‌توانید مقالۀ راهنمای جامع نحوه مصرف اسید هیومیک را مطالعه فرمایید.

زمان مصرف هیومیک اسید

زمان مصرف هیومیک اسید در گیاهان مختلف متفاوت است بنابراین ما برای کسب اطلاعات بیشتر شما عزیزان، مقاله‌ای جداگانه را آماده کردیم تا با مطالعه آن، از زمان مصرف هیومیک اسید برای گیاه خود مطلع شوید. برای کسب طالاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم به مطلب زمان مصرف هیومیک اسید برای «درختان، محصولات زراعی و گیاهان آپارتمانی» مراجعه کنید.

در هر کدام از این دسته‌بندی‌ها باید زمانی متفاوت شروع به کوددهی هیومیک اسید کنید و دادن فرمولی یکسان برای استفاده از هیومیک اسید در تمامی محصولات و گیاهان امری اشتباه است. برای بازدهی بهتر باید حتما در زمان مناسب کوددهی را انجام دهید. بعد از خواندن این مقاله تمامی ابهامات شما عزیزان در رابطه با زمان مصرف هیومیک اسید برطرف ‌می‌شود و با خیال راحت می‌توانید از این کود استفاده کنید.

خرید هیومیک اسید

قطعا یکی از دغدغه‌هایی که کشاورزان عزیز با آن به شکلی جدی مواجه هستند، خرید بی‌واسطه و مستقیم از تهیه‌کنندۀ اصلی کود‌ها است. زیرا بدون شک با کوتاه شدن دست واسطه‌ها، قیمت نهایی بسیار برای کشاورزان باصرفه‌تر می‌شود. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که در مجموعۀ نیاز گیاهان شما عزیزان با واسط در ارتباط نیستید و در صورت سفارش مستقیما از مبدا اصلی برای شما کود ارسال می‌شود.

شما همراهان گرامی می‌توانید جهت خرید بهترین اسید هیومیک از طریق لینک ذکر شده اقدام کنید تا ما سفارشتان را در کمترین زمان ممکن به دستتان برسانیم.

سخن نهایی

در این مقاله شما را راهنمایی کردیم تا بهترین مارک کود هیومیک اسید را بشناسید. شما تا به حال از کدام مارک‌های هیومیک اسید مایع خارجی استفاده کرده‌اید؟ کدام یک موثر بوده‌اند؟ نظرات در مورد هیومیک اسید را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

برای راهنمایی و مشورت و تهیه هر گونه کود هیومیک اسید اصل می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. در صورت هر گونه داشتن سوال و یا پرسشی نیز می‌توانید در بخش کامنت‌های همین مقاله مطرح بفرمایید؛ همکاران و کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ شما عزیزان را خواهند داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 4.1 / 5. امتیاز های این مقاله: 23

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین مولایی استان همدان شهرستان درگزین روستای گل تپه کرفس

سلام وعرض ادب توضیحاتی که درمورد راههایی شناسایی کود هیومیک اسید اصل ارائه دادین بسیارارزنده ومفید برای ینده وهمچنین در مورد کاربرد وزمان مصرف مجموعه راهنمائیهایتان بسیار سپاسگذارم وحتما باشما تماس میگیرم وازمحصولاتان خرید میکنم چون چهل هکتار سیب زمینی بذری کشت دارم وهرساله یکصد هکتار گندم وجو آبی ودیم کشت میکنم سپاس ازشما

سلام و ارادت جناب مولایی
ممنون از ثبت نظر و دلگرمی که دادین.
کارشناسان مجموعه نیاز گیاهان آماده ارائه خدمات به شما و تمام کشاورزان عزیز و زحمتکش کشورمون هستند.
پیروز و سربلند باشید

درود بر حامیان واقعی تولیدات کشاورزی کشور
کارشناس محترم من که آخرش نفهمیدم که آیا کود هیومیک بالای 20 درصد هم وجود داره یا خیر .
چون بعضی از سایتها میگن همچین چیزی وجود نداره بعضی دیگر تا 95 درصد مدعی هستند.
خواهشمندم راهنمائی بفرمائید کدوم درسته.

زهرا قنادان

سلام جناب مصدر عزیز
ماده اولیه هیومیک اسید در ایران موجود نیست. از همین بابت معمولا در کود های ایرانی هیومیک اسید بالای ۲۰ درصد موجود نیست
کود شوک و جنریت به علت نانو بودن و تولید در کشور آمریکا با آنالیز آزمایشگاهی معتبر دارای ۹۵ درصد هیومیک اسید است

مجید مصدر

ضمنا نوع پودری این کود بهتره یا مایع ؟

برای درختان میوه مث گردو , بادام, زردآلو…