اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک ، حیات‌بخش گیاهان آپارتمانی

 خیلی از مردم وقتیکه اسم اسید هیومیک را می‌شنوند، نمی‌دانند که با چه جور ماده‌ای طرف هستند؟ این سؤال برای خیلی از ماها نیز پیش آمده‌، که آیا اسید هیومیک نوعی کود است؟ اگر بخواهیم اسید هیومیک را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم که اسید هیومیک بهترین تقویت‌کننده خاک می‌باشد. این ماده صد در صد طبیعی خاک ضعیف را به خاک خوب و خاک خوب را به خاک عالی تبدیل می‌کند. با ما همراه باشید تا فواید اسید هیومیک ،برای گیاهان آپارتمانی را بررسی کنیم.

اسید هیومیک به عنوان یک تقویت‌کننده ارگانیک در ترکیب با کودهای طبیعی دیگر نیز فوق‌العاده عمل می‌کند. در واقع کودهای طبیعی با وجود اسید هیومیک کارایی بیشتری پیدا کرده و مقرون به صرفه می‌شوند. در واقع اسید هیومیک اثربخشی کودهای طبیعی دیگر را دوچندان می‌کند.

درحالیکه تلاش بشر برای اضافه کردن سه عنصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر یا کود NPK به کودها ادامه دارد، اسید هیومیک می تواند شرایط جذب بهتر این عناصر را برای گیاه تامین کند. هیومیک اسید بخش زیادی از شرایط لازم برای رشد گیاه را فراهم می‌کند.

اما کاربرد اسید هیومیک تنها برای تقویت زمین‌های بی‌حاصل یا اصلاح خاک مزارع بزرگ نیست. هر موجودی که بتوان بر آن نام گیاه گذاشت، می‌تواند از خواص منحصر به فرد اسید هیومیک به نفع خود بهره‌مند شود.

 

چند موضوع که باید در مورد گیاهان آپارتمانی بدانیم

 

 

خیلی از مردم از اهمیت به کارگیری کود برای تقویت گیاهان آپارتمانی خود غافلند. درحالیکه داشتن گل و گیاه آپارتمانی سالم و زیبا، نیاز به مراقبت و تغذیه مناسب دارد.

گیاهان آپارتمانی برخلاف گیاهانی که در فضاهای بیرونی رشد می‌کنند، به منبع نامحدودی از آب، نور، هوا و مواد مغذی دسترسی دارند. گیاهان در فضا‌های باز به طور مداوم در معرض نور خورشید، باران و هوای تازه قرار دارند. از طرفی این گیاهان از طریق خاکی که به منابع مختلف وصل است، رطوبت، مواد معدنی و ترکیبات آلی را دریافت می‌کنند. اما همه دارایی گیاهان آپارتمانی، مقدار خاک محدودی است، که در یک گلدان کوچک جا شده‌است.

زمانیکه خاک گلدان گیاه آپارتمانی شما تازه است، به موادمغذی زیادی نیاز ندارد. اما تنها دو ماه بعد از استفاده از خاک گلدان، تمام مواد مغذی درون خاک توسط گیاه مصرف شده و دیگر غذایی در دسترس گیاه نیست. درست در همین زمان است که شما باید با اضافه کردن تقویت‌کننده طبیعی به داد گیاه خانگی خود برسید.

 

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی

 

 

کودهای در انواع و شکل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. انواع کود مایع، کود پودری، کود ریزدانه و کود درشت‌دانه وجود دارند، که می‌توان به فراخور شرایط گیاه و خاک و همچنین مطالبات مورد نظر ما از آن استفاده کرد. البته کودهای دانه‌ای بیشتر برای گیاهان غیرآپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به جرأت می‌توان گفت که بهترین شکل کود برای گیاهان آپارتمانی، کود مایع می‌باشد. استفاده از این نوع کودها برای گلدان‌های درون خانه بدون دردسر و راحت‌تر است و کارایی بیشتری نیز دارد.

. بنابراین اگر بخواهیم بهترین کود برای تقویت گیاهان خانگی شما را پیشنهاد بدهیم، کود مخصوص گلهای آپارتمانی شوک در کنار اسید هیومیک گزینه‌ی مناسبی به نظر می‌رسد.

 

مزیت‌های استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان خانگی

 

 

گل و گیاه خانگی همانطور که از اسمشان پیداست، در محیط داخلی خانه رشد پیدا می‌کنند. بنابراین به کارگیری کود طبیعی و بی‌ضرر در پروسه رشد و تکثیرشان اهمیت زیادی دارد. اسید هیومیک تمام ویژگی‌هایی که می‌توان از یک تقویت‌کننده خاک و گیاه انتظار داشت را، دارد. هیومیک اسید به عنوان یک ماده ارگانیک کمبودی که گیاهان آپارتمانی از جانب نبود نور کافی، اکسیژن و رطوبت دارند را، به بهترین نحو ممکن جبران می‌کند.

اسید هیومیک بافت خاک را متخلخل کرده و از این طریق ظرفیت بالایی در آن برای جذب نور، اکسیژن و رطوبت ایجاد می‌کند. از طرفی وجود اسید هیومیک در خاک خود عامل مهمی برای حفظ رطوبت درون خاک و رساندن تدریجی آن به گیاه می‌باشد.

عملکرد و اثرگذاری تدریجی و درازمدت اسید هیومیک در رساندن مواد مغذی و رطوبت به گیاه، در مراحل رشد گیاهان حساس و آسیب‌پذیر خانگی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

کمک به گل‌آوری، یکی دیگر از فواید استفاده از اسید هیومیک در گلدان‌های آپارتمانی می‌باشد. از آنجاییکه خیلی از ما گل و گیاه آپارتمانی را به لحاظ زیبایی شناختی در خانه خود قرار می‌دهیم و برای ما جنبه زینتی دارند، کیفیت گل‌دهی آنها اهمیت خودش را دارد.

علاوه بر مواردی که در مورد فواید اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی عنوان کردیم، این ماده طبیعی و بی‌ضرر به ریشه گیاه درون گلدان استحکام می‌بخشد. نظمی که اسید هیومیک به ساختار خاک درون گلدان می‌دهد، باعث می‌شود که ریشه گیاه بهتر در آن نفوذ کرده و جایگاه محکم‌تری برای خود درست کند. همچنین استفاده از یک کود کامل برای گیاهان آپارتمانی که دارای تمام عناصر مورد نیاز گیاه باشد باعث شادابی بیشتر ، رشد سریع تر و ایجاد پاجوش های بیشتر در گیاهان آپارتمانی شما می شود.

 

نحوه استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

نحوه به کارگیری اسید هیومیک برای پرورش گیاهان آپارتمانی تا حد زیادی به نوع گیاه بستگی دارد. هر گیاهی به فراخور، ویژگی‌ها و حساسیت‌هایی که دارد، به مقدار معینی از اسید هیومیک یا هر نوع تقویت‌کننده دیگری نیاز پیدا می‌کند. در خیلی از گیاهان آپارتمانی با هر بار آبیاری باید مقداری اسید هیومیک نیز به ریشه گیاه درون خاک رسانید. اما بعضی دیگر از انواع گل و گیاه خانگی در صورت دریافت بیش از حد اسیدهیومیک، ضعیف شده و به شدت آسیب می‌بینند.

خوشبختانه دستورالعمل مصرف اسید هیومیکی که ما در وبسایت نیاز گیاهان عرضه می‌کنیم، بر روی بسته‌بندی آن شرح داده شده‌است. اسید هیومیک پودری که با آب ترکیب شده و بسته به نوع گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیومیک اسید مایع نیز که یکی دیگر از محصولات ماست، به راحتی برای انواع گیاهان آپارتمانی کاربرد دارد.

 

خرید اینترنتی تقویت‌کننده گیاهان آپارتمانی

 

 

برای تهیه انواع کود های گیاهان مانند   خرید کود کامل گل و گیاه آپارتمانی ، خرید کود جلبک دریایی و یا خرید کود سه بیست (NPK) کافی است با شماره 09130072826 تماس حاصل فرمایید.

ما در زمینه پرورش گیاهان آپارتمانی خدمات قابل‌توجهی ارائه می‌دهیم. مشاوره تخصصی رایگان و ارائه برنامه غذایی برای انواع کسب‌وکار کشاورزی تنها بخشی از فعالیت‌های مجموعه ماست.

به علاوه چنانچه کسب‌وکار شما در زمینه پرورش و فروش گیاهان آپارتمانی می‌باشد، می‌توانید از مزایای خرید آنلاین اسید هیومیک و انواع دیگر کودهای طبیعی ما بهره‌مند شوید.

خرید کود

نیاز گیاهان را چگونه رفع کنیم؟

icon

برای رفع نیازهای درختان ، محصولات مزرعه و یا گل و گیاه های خونه ات فکری کردی؟

با مشاوران ما تماس بگیر و از خدمات مشاوره ای رایگان وبسایت نیاز گیاهان پیش از خرید هر محصولی به صورت رایگان استفاده کن.

 

پیامت میتونه شروع یک مکالمه سازنده باشه.
icon

مطالب مرتبط :

دیدگاه شما

انتشار یافته: 4
 1. فاطمه
   
   
  1400/02/20 - 11:46

  سلام ببخشید برای بنجامین هم میشه استفاده کرد؟ چون من شنیدم بنجامین خاک اسیدی دوست نداره

  1.  
    
   1400/02/26 - 5:46

   سلام و درود
   بله اسید هیومیک برای تمام گیاهان استفاده میشه. هیومیک اسید نه تنها خاک های اسیدی بلکه خاک های قلیایی رو هم تنظیم میکنه.
   برای آشنایی بیشتر با خواص بیشمار اسید هیومیک میتونید مقاله ” هیومیک اسید ، گنج ماقبل تاریخ برای صنعت کشاورزی
   ” رو مطالعه کنید.

 2. Afshan
   
   
  1400/02/28 - 9:03

  سلام ،گلی ک ریشه اش آسیب دیده و تخریب شده هر چند وقت یکبار میشه بهش هیومیک داد که ریشه دار شاداب بشه سریع برگ جدید بده

  1.  
    
   1400/02/29 - 11:14

   سلام و درود
   برای تقویت گل و افزایش سرعت رشد ریشه بهتره که هر دو هفته از کود مخصوص گیاهان آپارتمانی در کنار اسید هیومیک به صورت همزمان استفاده کنید.
   اینطوری علاوه بر جذب بهتر و سریع تر عناصر توسط ریشه، نیازهای غذایی گیاه هم رفع شده و گیاه دوباره به رشد خودش ادامه میده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp