اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک ، حیات‌بخش گیاهان آپارتمانی

 

خیلی از مردم وقتیکه اسم اسید هیومیک را می‌شنوند، نمی‌دانند که با چه جور ماده‌ای طرف هستند؟ این سؤال برای خیلی از ماها نیز پیش آمده‌، که آیا اسید هیومیک نوعی کود است؟ اگر بخواهیم اسید هیومیک را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم که اسید هیومیک بهترین تقویت‌کننده خاک می‌باشد. این ماده صد در صد طبیعی خاک ضعیف را به خاک خوب و خاک خوب را به خاک عالی تبدیل می‌کند. با ما همراه باشید تا فواید اسید هیومیک ،برای گیاهان آپارتمانی را بررسی کنیم.

اسید هیومیک به عنوان یک تقویت‌کننده ارگانیک در ترکیب با کودهای طبیعی دیگر نیز فوق‌العاده عمل می‌کند. در واقع کودهای طبیعی با وجود اسید هیومیک کارایی بیشتری پیدا کرده و مقرون به صرفه می‌شوند. در واقع اسید هیومیک اثربخشی کودهای طبیعی دیگر را دوچندان می‌کند.

درحالیکه تلاش بشر برای اضافه کردن سه عنصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر یا NPK به کودها ادامه دارد، اسید هیومیک منبع غنی از این مواد محسوب می‌شود. هیومیک اسید بخش زیادی از شرایط لازم برای رشد گیاه را فراهم می‌کند.

اما کاربرد اسید هیومیک تنها برای تقویت زمین‌های بی‌حاصل یا اصلاح خاک مزارع بزرگ نیست. هر موجودی که بتوان بر آن نام گیاه گذاشت، می‌تواند از خواص منحصر به فرد اسید هیومیک به نفع خود بهره‌مند شود.

 

چند موضوع که باید در مورد گیاهان آپارتمانی بدانیم

 

 

خیلی از مردم از اهمیت به کارگیری کود برای تقویت گیاهان آپارتمانی خود غافلند. درحالیکه داشتن گل و گیاه آپارتمانی سالم و زیبا، نیاز به مراقبت و تغذیه مناسب دارد.

گیاهان آپارتمانی برخلاف گیاهانی که در فضاهای بیرونی رشد می‌کنند، به منبع نامحدودی از آب، نور، هوا و مواد مغذی دسترسی دارند. گیاهان در فضا‌های باز به طور مداوم در معرض نور خورشید، باران و هوای تازه قرار دارند. از طرفی این گیاهان از طریق خاکی که به منابع مختلف وصل است، رطوبت، مواد معدنی و ترکیبات آلی را دریافت می‌کنند. اما همه دارایی گیاهان آپارتمانی، مقدار خاک محدودی است، که در یک گلدان کوچک جا شده‌است.

زمانیکه خاک گلدان گیاه آپارتمانی شما تازه است، به موادمغذی زیادی نیاز ندارد. اما تنها دو ماه بعد از استفاده از خاک گلدان، تمام مواد مغذی درون خاک توسط گیاه مصرف شده و دیگر غذایی در دسترس گیاه نیست. درست در همین زمان است که شما باید با اضافه کردن تقویت‌کننده طبیعی به داد گیاه خانگی خود برسید.

 

بهترین کود برای گیاهان آپارتمانی

 

 

کودهای در انواع و شکل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. انواع کود مایع، کود پودری، کود ریزدانه و کود درشت‌دانه وجود دارند، که می‌توان به فراخور شرایط گیاه و خاک و همچنین مطالبات مورد نظر ما از آن استفاده کرد. البته کودهای دانه‌ای بیشتر برای گیاهان غیرآپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به جرأت می‌توان گفت که بهترین شکل کود برای گیاهان آپارتمانی، کود پودری یا مایع می‌باشد. استفاده از این نوع کودها برای گلدان‌های درون خانه بدون دردسر و راحت‌تر است و کارایی بیشتری نیز دارد.

از طرفی استفاده از کودهای شیمیایی نمی‌تواند گزینه درستی برای گیاهان آپارتمانی باشد. چرا که اینگونه کودها با ترکیبات شیمیایی و مضر خود ممکن است فضای خانه را آلوده کنند. این موضوع در خانه‌هایی که کودک در آنها زندگی می‌کند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین اگر بخواهیم بهترین کود برای تقویت گیاهان خانگی شما را پیشنهاد بدهیم، اسید هیومیک گزینه‌ی مناسبی به نظر می‌رسد.

 

مزیت‌های استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان خانگی

 

 

گل و گیاه خانگی همانطور که از اسمشان پیداست، در محیط داخلی خانه رشد پیدا می‌کنند. بنابراین به کارگیری کود طبیعی و بی‌ضرر در پروسه رشد و تکثیرشان اهمیت زیادی دارد. اسید هیومیک تمام ویژگی‌هایی که می‌توان از یک تقویت‌کننده خاک و گیاه انتظار داشت را، دارد. هیومیک اسید به عنوان یک ماده ارگانیک کمبودی که گیاهان آپارتمانی از جانب نبود نور کافی، اکسیژن و رطوبت دارند را، به بهترین نحو ممکن جبران می‌کند.

اسید هیومیک بافت خاک را متخلخل کرده و از این طریق ظرفیت بالایی در آن برای جذب نور، اکسیژن و رطوبت ایجاد می‌کند. از طرفی وجود اسید هیومیک در خاک خود عامل مهمی برای حفظ رطوبت درون خاک و رساندن تدریجی آن به گیاه می‌باشد.

عملکرد و اثرگذاری تدریجی و درازمدت اسید هیومیک در رساندن مواد مغذی و رطوبت به گیاه، در مراحل رشد گیاهان حساس و آسیب‌پذیر خانگی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

کمک به گل‌آوری، یکی دیگر از فواید استفاده از اسید هیومیک در گلدان‌های آپارتمانی می‌باشد. از آنجاییکه خیلی از ما گل و گیاه آپارتمانی را به لحاظ زیبایی شناختی در خانه خود قرار می‌دهیم و برای ما جنبه زینتی دارند، کیفیت گل‌دهی آنها اهمیت خودش را دارد.

علاوه بر مواردی که در مورد فواید اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی عنوان کردیم، این ماده طبیعی و بی‌ضرر به ریشه گیاه درون گلدان استحکام می‌بخشد. نظمی که اسید هیومیک به ساختار خاک درون گلدان می‌دهد، باعث می‌شود که ریشه گیاه بهتر در آن نفوذ کرده و جایگاه محکم‌تری برای خود درست کند.

 

نحوه استفاده از اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

نحوه به کارگیری اسید هیومیک برای پرورش گیاهان آپارتمانی تا حد زیادی به نوع گیاه بستگی دارد. هر گیاهی به فراخور، ویژگی‌ها و حساسیت‌هایی که دارد، به مقدار معینی از اسید هیومیک یا هر نوع تقویت‌کننده دیگری نیاز پیدا می‌کند. در خیلی از گیاهان آپارتمانی با هر بار آبیاری باید مقداری اسید هیومیک نیز به ریشه گیاه درون خاک رسانید. اما بعضی دیگر از انواع گل و گیاه خانگی در صورت دریافت بیش از حد اسیدهیومیک، ضعیف شده و به شدت آسیب می‌بینند.

خوشبختانه دستورالعمل مصرف اسید هیومیکی که ما در وبسایت نیاز گیاهان عرضه می‌کنیم، بر روی بسته‌بندی آن شرح داده شده‌است. اسید هیومیک پودری که با آب ترکیب شده و بسته به نوع گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیومیک اسید مایع نیز که یکی دیگر از محصولات ماست، به راحتی برای انواع گیاهان آپارتمانی کاربرد دارد.

 

خرید اینترنتی تقویت‌کننده گیاهان آپارتمانی

 

 

برای خرید آنلاین تقویت‌کننده‌های گل و گیاه آپارتمانی نظیر اسید هیومیک، جلبک دریایی و NPK کافی است با شماره 09130072826 تماس حاصل فرمایید.

ما در زمینه پرورش گیاهان آپارتمانی خدمات قابل‌توجهی ارائه می‌دهیم. مشاوره تخصصی رایگان و ارائه برنامه غذایی برای انواع کسب‌وکار کشاورزی تنها بخشی از فعالیت‌های مجموعه ماست.

به علاوه چنانچه کسب‌وکار شما در زمینه پرورش و فروش گیاهان آپارتمانی می‌باشد، می‌توانید از مزایای خرید آنلاین اسید هیومیک و انواع دیگر کودهای طبیعی ما بهره‌مند شوید.

دیدگاه شما

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

اشتراک گذاری :

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
icon
icon
اسید هیومیک مایع شوک
icon
آموزش تکثیر سانسوریا
دانشنامه

روش­های تکثیر سانسوریا

اگر شما هم جزو علاقه مندان به گیاه مقاوم و زیبای سانسوریا هستید و می­خواهید با روش­های تکثیر سانسوریا آشنا شوید با ما همراه باشید تا روش های مختلف تکثیر

ادامه مطلب
کود میکرو کمپلکس مایع نمسیس
دانشنامه

کود میکرو کمپلکس

کود میکرو کمپلکس، دستچینی از مواد مغذی و محرک‌های رشد طبیعی است، که متریال متابولیسم ثانویه گیاه را فراهم می‌کند. با وجود این کود، گیاه از سطح عملکرد و انرژی

ادامه مطلب
کود نیترات کلسیم
دانشنامه

کود نیترات کلسیم چیست؟

کود نیترات کلسیم ( Calcium Nitrate Fertilizer) از جمله کودهای شیمیایی محلول در آب است. نیترات کلسیم دو فاکتور نیتروژن و کلسیم را به طور همزمان به گیاه وارد می­کند.

ادامه مطلب

هیومیک اسید زیرخاکی صنعت کشاورزی

اهمیتی که اسید هیومیک برای صنعت کشاورزی دارد، از این جهت است که ثمربخشی خاک و در نتیجه بازدهی پروسه‌های کشت و زرع را به میزان قابل‌توجهی بالا می‌برد. اسید هیومیک نه تنها خاک و بستر پروش گیاهان را تقویت می‌کند، بلکه محصولاتی که از کشاورزی به دست می‌آید را به لحاظ کیفی متحول می‌کند.

اسید هیومیک