بهترین زمان محلول پاشی فروت ست گردو؛ گلدهی عالی با فروت ست

فروت ست گردو

کمبود مقاومت درختان گردو در برابر سرمای بهاره و گلدهی کم یا ناقص از جمله مشکلاتی است که باغداران زیادی که در زمینه پرورش گردو فعالیت دارند با آن روبه‌رو هستند. 

روش رفع این مشکل کودهای فروت ست هستند که به دلیل ترکیبات خاص و سرعت جذب بالا می‌توانند میزان گلدهی و جوانه‌زنی درختان را تا حد زیادی افزایش دهند. این کودها در کیفیت و نمونه‌های مختلف در بازار وجود دارند. 

با توجه به اهمیت کود فروت ست و نقش مهم آن در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی گردو در ادامه این مطلب از وبسایت نیاز گیاهان دو نمونه از بهترین کودهای فروت ست گردو و روش صحیح استفاده از آن را معرفی می‌کنیم و دعوت می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تاثیر کود فروت ست گردو بر روی درخت

ریزش شکوفه و تشکیل جوانه‌های ناقص درختان گردو از جمله چالش‌های اصلی باغداران در هنگام پرورش این محصول است. عوامل متعددی در ریزش و عدم گلدهی مطلوب درختان گردو نقش دارند که یکی از دلایل مهم آن کمبود یا کافی نبودن عناصر ضروری و مورد نیاز در خاک است.

کود فروت ست دارای ترکیبات مفیدی همانند: آمینو اسید، برم، روی و… است که سبب افزایش گلدهی و تقویت جوانه‌زنی گردو می‌شوند. از این کود برای پیشگیری از سال آوری درختان گردو نیز استفاده می‌شود تا هر سال باردهی مطلوب و مناسبی داشته باشند.

در صورتی که از کود فروت ست گردو به شیوه صحیح استفاده نمایید، می‌توانید شاهد اثرگذاری بالای این کود باشید.

بهترین کود برای افزایش گلدهی و جوانه زدن گردو

همانطور که اشاره شد، انتخاب بهترین کود فروت ست گردو اهمیت زیادی دارد. کود فروت ست مناسب با تحریک گلدهی و افزایش جوانه‌زنی نقش موثری در تولید محصولات باکیفیت دارد. در ادامه به معرفی بهترین کود فروت ست برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی گردو پرداخته‌ایم:

کود فروت ست مایع شوک

این کود محصولی عالی از برند «SHOCK» ساخت کشور آمریکا است که با بهره‌گیری از تکنولوژی نانو ساخته شده است. افزایش گلدهی و پیشگیری از ریزش شکوفه‌ها از ویژگی‌های اصلی این کود است. همچنین این کود موجب افزایش مقاومت جوانه‌ها در مقابل سرمای زمستان می‌شود.

ترکیبات تشکیل‌دهنده کود فروت ست مایع شوک شامل: 10% روی، 10% بور، 7% آمینو اسید، 7% نیتروژن، 5% فسفر، 5% آهن و 5% کلسیم است. این کود حاوی 7% آمینو اسید است که با تحریک سوخت‌وساز درخت، افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری آن در پی دارد.

 در طراحی و ساخت این کود ترکیبات مفیدی همانند: روی، بور، آمینو اسید و.. به کار رفته است که نقش مهمی در تامین انرژی مورد نیاز درختان و تولید محصولات باکیفیت دارد.

شما می‌توانید جهت خرید کود فروت ست شوک بر روی محصول مورد نظرتان کنید و از بین حجم مختلف یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری، کود مورد نظرتان را سفارش دهید.

کود فروت ست مایع بمب

این کود یکی از بهترین کودهای فروت ست، ساخت کشور آمریکا و کمپانی «Pan American» است. ترکیبات این کود را آمینو اسید و سایر عناصر ریز مغذی تشکیل داده است که در افزایش گلدهی و جلوگیری از سال آوری درختان گردو تاثیر بسزایی دارند.

ترکیبات اصلی این کود شامل 20 % آمینو اسید، 20% بور، 10% نیتروژن، 10% آهن، 10% فسفر، 5% روی و 5% کلسیم است. کود فروت ست مایع بمب، کیفیت و خلوص بسیار مناسبی دارد و از آن برای افزایش گلدهی و جوانه‌زنی و تامین انرژی مورد نیاز گیاهان استفاده می‌شود.

 این کود به دلیل داشتن آمینو اسید، سوخت‌وساز درخت گردو را تحریک می‌نماید و در افزایش باردهی و کیفیت گردو تاثیرگذار است. کود فروت ست مایع بمب، غلظت شیره گیاهی را افزایش می‌دهد و از این طریق مقاومت درختان گردو را در مقابل سرما و شرایط نامساعد بهبود می‌بخشد. 

عنصر آهن نیز وظیفه دارد تا از زرد شدن برگ درخت‌ گردو جلوگیری کند و کلروفیل بیشتری تولید کند. عنصر کلسیم به سلامت پوست گردو کمک می‌کند. پتاسیم و آمینو اسید در جلوگیری از بیماری‌ها و آفات نقش دارند. نیتروژن در رشد رویشی و فتوسنتز گیاهان نقش دارد. روی و بور هر دو ریزمغذی‌های ضروری برای رشد گردو هستند و در رشد ریشه و جذب مواد مغذی تاثیرگذار هستند.

 برای اطلاع از قیمت و خرید کود فروت ست بمب می‌توانید بر روی محصول کلیک کنید و فرایند خرید را ادامه دهید، ما در کمترین زمان ممکن، سفارشتان را به دستتان برسانیم.

بهترین روش استفاده از کود فروت ست گردو

توجه و رعایت نکاتی که در ادامه به آن اشاره شده است به شما کمک می‌کند که کوددهی درختان گردو به بهترین شکل انجام شود و باردهی این درختان و کیفیت محصولات آن‌ها افزایش یابد. بهترین روش استفاده از کود فروت ست برای درخت گردو شامل سه مرحله زیر است:

  • زمان محلول پاشی فروت ست گردو

کود فروت ست 2 بار در طول سال به کار برده می‌شود. از این کود یکبار در اوایل فصل بهار قبل از گلدهی استفاده می‌شود تا جوانه‌زنی و گلدهی در گیاهان افزایش یابد. 

دقت کنید زمانی که جوانه‌های درخت گردو متورم شده‌اند، بهترین زمان مصرف فروت ست است، اما به هیچ وجه زمانی که درخت گل داده است، کود دهی و آبیاری سنگین انجام ندهید، چرا که این کار موجب ریزش گل می‌شود.

گلدهی درخت گردو

این کود پس از برداشت محصول نیز برای افزایش مقاومت درختان در برابر سرما و سال آوری کاربرد دارد. استفاده از کود فروت ست در این زمان سبب تامین انرژی مورد نیاز درخت می‌شود وسبب می‎‌شود سال بعدی با کاهش باردهی درخت مواجه نشوید.

  • نحوه استفاده از کود فروت ست

کود فروت ست به 2 شیوه آبیاری و محلول پاشی استفاده می‌شود که روش محلول پاشی به دلیل سرعت جذب بالاتر معمولاً کاربرد بیشتری دارد. در روش آبیاری، ترکیب آب و کود به خاک اطراف گیاه افزوده می‌شود و کود دهی انجام می‌شود. 

در شیوه محلول پاشی پس از آماده‌سازی کود، با استفاده از سم پاش یا دیگر دستگاه‌ها، محلول پاشی درختان انجام می‌شود. در زمان محلول پاشی فروت ست گردو باید به این نکته توجه داشت که کود کاملا برگ‌های گیاه را خیس کند و از روی برگ‌ها چکه کند. 

  • میزان استفاده از کود فروت ست

در روش آبیاری 5 لیتر از کود فروت ست در همان مقدار آبی که همیشه به درختان می‌دادید ترکیب می‌شود؛ این میزان برای کوددهی یک هکتار باغ گردو قابل استفاده است.

میزان صحیح استفاده از کود فروت ست در روش محلول پاشی، شامل ترکیب 2 الی 3 لیتر از کود در 1000 الی 1500 لیتر آب است که از آن برای کوددهی یک هکتار از باغات استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: یکی از کودهایی که شامل ده عنصر مغذی برای درختان است و آن را کود کامل می‌نامیم کود ده ایکس شوک، بهترین کود کامل و تقویتی گردو است، پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از فواید و زمان مصرف این کود به مقالۀ نام برده مراجعه کنید.

خرید بهترین کود فروت ست برای درخت گردو

کیفیت مطلوب و خرید از فروشندگان معتبر از جمله نکاتی است که در هنگام خرید بهترین کود فروت ست برای گردو بایستی به آن توجه داشته باشید. وبسایت‌های مختلفی در زمینه فروش کودهای فروت ست مایع شوک و بمب فعالیت دارند که این کودها را در کیفیت و قیمت‌های مختلف عرضه می‌کنند. 

مجموعه نیاز گیاهان از جمله واردکنندگان معتبر کودهای فروت ست با 15 سال سابقه کاری است. این مجموعه محصولات خود را در کیفیت و قیمت بسیار مناسبی ارائه می‌نماید.

برای خرید کود فروت ست از برندهای بمب و شوک، می‌توانید به صفحه ذکر شده مراجعه کرده و سفارش خود را ثبت و نهایی کنید.

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین کود فروت ست گردو پرداختیم و بهترین روش استفاده از این کودها را بیان نمودیم. هریک از کودهای فروت ست مایع شوک و بمب، حاوی مقدار مناسبی از عناصر ریز مغذی مورد نیاز برای درختان گردو هستند که تاثیر بسزایی در افزایش گلدهی و جوانه‌زنی آن دارند.

 جهت دریافت مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان بخش پشتیبانی مجموعه در ارتباط باشید و راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

شما تا به حال از کود فروت ست برای درخت گردو استفاده کرده‌اید؟ نتیجه این کود دهی چه بود؟ تجربیات مفید خود را با ما و دیگر باغداران عزیز به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط
* یکی از کودهایی که سه عنصر درشت مغذی نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به اندازه مساوی دارد، کود سه بیست برای گردو است که درخت را فوق العاده تقویت می‌کند. برای اطلاع کامل از فواید و زمان مصرف این کود، مقاله پیشنهادی را مطالعه کنید.
* جذب کود در درختان کود به کیفیت خاک وابستگی دارد. چنانچه خاک باغتان سالم نباشد نمی‌توانید توقع باردهی عالی داشته باشید. یکی از کودهایی که تاثیر عالی در اصلاح خاک دارد کود هیومیک اسید برای گردو است که تاثیرات آن را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3 / 5. امتیاز های این مقاله: 132

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها