فواید اسید هیومیک برای درخت گردو + زمان مصرف

اسید هیومیک برای درخت گردو

بسیاری از باغداران گردو شکایت دارند که چرا به درختان باغمان انواع کودها را می‌دهیم اما هیچ تأثیری ندارد؟ در جواب باید بگوییم که یکی از عواملی که در جذب کود، بسیار تاثیرگذار است، خاک است. تنها عنصری که می‌تواند خاک را اصلاح کند، هیومیک اسید است.

فواید هیومیک اسید برای درخت گردو همان چیزی است که در این مقاله به آن پرداخته‌ایم. چه درختان باغتان چند ساله باشند یا به تازگی نهال گردو را کاشته‌اید، هیومیک اسید راهکار تقویت باغ شماست.

دعوت می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا تمام نکات لازم برای مصرف این کود را در اختیار شما قرار دهیم.

خلاصه‌‌ای از این مقاله
کمک به بهبود ساختار خاک، افزایش تهویه و حفظ رطوبت و جذب مواد مغذی از فواید اسید هیومیک برای درخت گردو است.
بهترین زمان مصرف هیومیک اسید برای درخت گردو در فصل بهار، فصل پاییز، زمان کاشت نهال گردو و زمانی است که تشخیص دهید بافت خاک نیاز به اصلاح دارد.

اسید هیومیک بهترین تقویت‌کننده برای باغ گردو شما

برای برداشت محصولی با کیفیت، بعد از احداث باغ گردو و رعایت تمام نکات آن، نوبت به کود دهی اصولی می‌رسد.

اکثر مواد مغذی که از خاک به درخت گردو می‌رسد، از طریق ریشه جذب می‌شود. بنابراین هر قدر ریشه گسترده‌تر شود می‌تواند مواد مغذی را بیشتر دریافت کند.

تقویت درخت گردو با هیومیک اسید

از طرف دیگر، زمانی که درخت دچار بیماری یا هر گونه تنش محیطی از جمله گرمازدگی، کم آبی و… می‌شود و آسیب می‌بیند، ریشۀ قوی و گسترده در خاک می‌تواند آسیب‌ها را جبران کرده و درخت را احیا کند.

اسید هیومیک اصل ماده‌ای است که از باقیماندۀ گیاهی و جانوری که طی سال‌ها تجزیه شده به دست می‌آید و بسیار کمیاب است. این کود نه تنها هیچ ضرری برای درختان باغتان ندارد، بلکه به طور اساسی بافت خاک را دگرگون می‌کند.

هیومیک اسید همان چیزی است که گیاهتان نیاز دارد.

این کود به سه شکل مایع، پودری و گرانوله در بازار وجود دارد که بهترین آن را در قسمت بعد به شما معرفی می‌کنیم.

اگر می‌خواهید بدانید این کود ارزشمند چگونه می‌تواند تاثیرات مثبت روی محصولتان بگذارد پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ جامع «هیومیک اسید چیست و چه فوایدی دارد» را مطالعه کنید.

بهترین اسید هیومیک برای درخت گردو چه ویژگی‌هایی دارد؟

اسید هیومیک مایع، با کاربرد ساده و مزیت‌های بی‌شماری که برای پرورش درخت گردو دارد، می‌تواند بهترین تقویت‌کننده و اصلاح‌کننده بستر پرورش این گیاه پربازده باشد.

در بین انواع کودها، نانوکودها توانسته‌اند مورد توجه اکثر کشاورزان جهان قرار بگیرند و مورد توصیه سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) بوده و همچنین دارای تأییدیه‌های محیط زیستی مانند امتیازات سبز و نشان‌های پایداری هستند.

در فناوری نانو کود، ذرات کود به قدری کوچک شده‌اند که سریع جذب درخت شوند و هدر رفت کودها را کاهش دهند. هیومیک اسید شوک 95 درصد و هیومیک اسید بمب 95 درصد هر دو با فناوری نانو تولید شده‌‌اند و بالاترین درصد خلوص را دارند. فواید این کودها به شرح زیر است:

  • تنظیم ph خاک در محدودۀ مناسب
  • جذب نور و رطوبت و در نتیجه افزایش سرعت فرآیند فتوسنتز
  • افزایش فعالیت‌های میکروارگانیسم‌های مفید در باغ گردو
  • تحریک آنزیم‌های موجود در خاک و درخت گردو به فعالیت بیشتر
  • جذب حداکثری عناصر تثبیت شده در خاک
  • ایجاد تنوع میکروبی در خاک جهت مقابله با بیماری‌ها و آفات
  • کاهش شوری خاک و رسوبات
  • تخلخل در خاک و ایجاد خاک نرم و یکدست

ما در وبسایت نیاز گیاهان به فروش نانو کودها می‌پردازیم و بهترین کودهای ارگانیک و خدمات پس از فروش را در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما می‌توانید از طریق وب سایت فروشگاه نیاز گیاهان به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کرده و ما در اسرع وقت آن را به دستتان می‌رسانیم.

تنها کافی است بر روی محصول مورد نظرتان کلیک کرده و فرایند خرید خود را تکمیل کنید. این کودها در سه بسته بندی، یک لیتری، پنج لیتری و بیست لیتری وجود دارند که بسته به نیازتان می‌توانید هر کدام را تهیه کنید.

Hidden

نحوه و مقدار مصرف اسید هیومیک برای هر درخت گردو

اسید هیومیک شوک و بمب به باید به روش آبیاری مصرف شوند. توضیه می‌کنیم در اوایل صبح یا عصر که هوا خنک است کود دهی را انجام دهید.

برای هر هکتار باغ گردو باید بیست لیتر کود را با آب ترکیب کرده و آن را آبیاری کنید. اگر از روش شیر و بشکه برای آبیاری استفاده می‌کنید می‌توانید کود را داخل بشکه ریخته و شیر آن را سر راه آب باز کنید.

همچنین با توجه به سن درخت یا نهال، مقدار مصرف اسید هیومیک برای هر درخت گردو بین 50 تا 250 سی سی کود است.

رشد درخت گردو با اسید هیومیک

کود دهی درخت گردو به اینجا ختم نمی‌شود، شما به عنوان باغدار، موظفید که از نیاز غذایی باغ خود در هر مرحله از رشد اطلاعات به دست آورید و برای رفع آن اقدام کنید. پیشنهاد می‌کنیم برنامه کود دهی گردو را حتماً مطالعه کنید.

زمان مصرف هیومیک اسید برای درخت گردو

هنگامی می‌توانید اثر کود دیه را افزایش دهید که بهترین زمان را برای این کار در نظر بگیرید. مصرف کود اسید هیومیک درخت گردو در چند زمان بیشترین فایده را برای درخت دارد:

در ابتدای فصل رشد (فصل بهار)در فصل پاییزهمزمان با کاشت نهال گردو

در بهار، کود دهی با اسید هیومیک می‌تواند به تحریک رشد ریشه‌های جدید کمک کند، زیرا گیاهان برای رشد در فصلی جدید آماده می‌شوند.

کود دهی با اسید هیومیک در پاییز به گیاهان کمک می‌کند تا مواد مغذی لازم برای زمستان را ذخیره کنند و در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاومت بیشتری داشته باشند.

چنانچه اسید هیومیک را پس از کاشت نهال به خاک اضافه کنید کمک می‌کند که نهال در محیط جدید بهتر مستقر شود و استرس ناشی از جایجایی را کاهش دهد.

علاوه بر این زمان‌ها، هر وقت احساس کردید که خاک باغ شما سفت شده و رنگ بسیار روشنی دارد و رطوبت خود را از دست داده است، می‌توانید از هیومیک اسید بدون هیچ نگرانی استفاده کنید.

کلام آخر

اسید هیومیک برای درخت گردو، با کاربرد ساده و مزیت‌های بیشماری که برای پرورش درخت گردو دارد، می‌تواند بهترین تقویت‌کننده و اصلاح‌کننده بستر پرورش این گیاه پربازده باشد.

اسید هیومیک نقش یک محرک را برای درخت گردو بازی کرده، که با وجود آن جذب مواد مغذی از طریق ریشه درخت گردو بیشتر می‌شود. شما تا به حال از اسید هیومیک برای باغ گردو استفاده کرده‌اید؟ نتیجه را چطور ارزیابی می‌کنید؟ دعوت می‌کنیم تجربیات خود را با ما و دیگر باغداران در قسمت کامنت‌ها در میان بگذارید.

به علاوه تیم متخصص و با تجربه ما می‌توانند در زمینه تهیه برنامه غذایی برای انواع زمین‌های کشاورزی، باغات میوه و مزارع به شما کمک کنند. تنها کافیست با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس حاصل کرده و راهنمایی دریافت کنید.

مطالب مرتبط

یکی از کودهایی که در زمان گلدهی درخت گردو کمک شایانی به حفظ گل‌ها و جلوگیری از ریزش آنها می‌کند، کود فروت ست برای گردو است. اطلاعات بیشتر راجع به فواید این کود را می‌توانید در مقالۀ ذکر شده مراجعه کنید.
اگر می‌خواهید محصولی که به دست می‌آورید درشت باشد باید حتما استفاده از کود پتاس برای گردو را در برنامۀ خود قرار دهید.
چنانچه احساس می‌کنید درختان باغتان رشدشان متوقف شده و نیاز به تقویت دارند، پیشنهاد می‌کنیم کود ده ایکس شوک برای گردو را مصرف کنید. این کود با داشتن ده عنصر مغذی می‌تواند عالی‌ترین تقویت کننده درختان شما باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا به به این مقاله امتیاز بدید!

میانگیــــن امتیـــازات این مقالــه 3.2 / 5. امتیاز های این مقاله: 5

این مقاله امتیازی ندارد، اولین نفری باشید که امتیاز می‌دهید

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید

عالی